„Vudlande” nervozā spēlē salauž „Bonopartu” pretestību 3

Vakar Smiltenes atklātajā basketbola čempionātā tika aizvadītas divas otrās līgas spēles. Turnīra līderi „Vudlandes" basketbolisti spraigā spēlē pārspēja „Bonopartus" ar rezultātu 97:85, savukārt „Vudlande 2007" ne mazāk interesantā spēlē uzveica Lobērģu komandu ar 74:67.

Kā informēja turnīra organizatori, sakarā ar to, ka šogad plānotais turnīrs „Livonija CUP 2011"  nenotiks kā sākotnēji tika plānots, tika izmainīts turnīra nolikums. Pēc jaunā nolikuma sacensību otrajā posmā spēlēs visas pirmās līgas komandas, kurām pievienosies otrās līgas trīs labākās komandas.

Tādējādi, lai iekļūtu turnīra otrajā posmā otrās līgas komandām jāiekļūst labāko trijniekā.

Pirmajā spēlē laukumā  sacentās pašreizējā turnīra līdervienība „Vudlande", kurai pretim stājās „Bonopartu" komanda no Blomes. Ja „Vudlande" jau pirms šīs spēles praktiski bija nodrošinājusi sev vietu turnīra otrajā posmā, tad blomēniešiem šī bija spēle no sērijas būt vai nebūt.

Spēles pirmajā ceturtdaļā  laukumā veiksmīgāk darbojās „Bonoparti", kas galvenokārt pateicoties Gata Palma un Raita Baloža precīzajiem metieniem ieguva 5 punktu pārsvaru. Pēc pirmajām desmit spēles minūtēm ar rezultātu 26:21 vadībā atradās blomēnieši.

Otrās ceturtdaļas sākumā pārsvaru saglabāja „Bonopparti", taču tad, pateicoties Andra Jaunzema un Dzintara Hemanovska precīzajiem trīspunktu metieniem „Vudlande" ātri ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet arī spēja izvirzīties vadībā. Spēle bija ļoti asa un tiesnešiem darba netrūka. Tika piešķirtas arī vairākas tehniskās piezīmes. Pēc pirmā puslaika jau ar rezultātu 57:40 vadībā atradās „vudlandieši".

Otrā puslaika sākuma „Bonopartiem"  izdevās rezultāta starpību samazināt līdz astoņiem punktiem, taču tuvāk „vudlandieši" viņus nepielaida, palielinot savu pārsvaru līdz pat 22 punktu pārsvaram. Pirms pēdējām desmit minūtēm rezultāts bija 77:58. Spēles pēdējo ceturtdaļu ar diviem precīziem soda metieniem iesāka Gatis Palms, nedaudz samazinot rezultāta starpību.

Ceturtdaļas turpinājumā laukumā risinājās līdzīga cīņa, taču „Bonopartiem" pamazām izdevās samazināt rezultāta starpību. Neapturams uzbrukumā bija Gatis Palms. Spēles galotnē blomēnieši bija pietuvojušies līdz septiņu punktiem, taču, lai vai kā viņi centās, tācu spēli viņiem neizdevās lauzt, kā rezultātā „Vudlande" izcīnīja grūtu uzvaru spēlē ar rezultātu 97:85.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās bija Andris Jaunzems, kurš guva 35 punktus, realizējot 8(!) trīspunktu metienus. Jāņa Uiskas rēķinā 23, bet Dzintara Hermanovska 20 punkti, no tiem seši precīzi tālmetieni. „Bonopartu" komandā līdera cienīgu spēli aizvadīja Gatis Palms, kurš guva 34 punktus. Arnim Palmam un Raitim Balodim attiecīgi 23 un 13 punkti.

Pēc šīs spēles „Vudlande"  nostiprinājās turnīra tabulas pirmajā vietā, savukārt „Bonoparti" pēc šī zaudējuma praktiski zaudēja cerība ieņemt vietu labāko trijniekā, jo blomēniešiem ir negatīva savstarpējo spēļu attiecība ar tuvākajiem sekotājiem turnīra tabulā „Vudlande 2007" un „Lokomatīvi".

Otrajā spēlē laukumā  tikās „Vudlande 2007" un Lobērģu komandas. Līdz šim krietni labāk bija veicies „Vudlande 2007" komandai, kura aizvadītajās piecās spēlēs bija izcīnījusi trīs uzvaras, savukārt Lobērģu komandai tik pat spēlēs viens panākums.

Spēli negaidīti veiksmīgāk iesāka Lobērģi, kas kopējām komandas pūlēm spēja izvirzīties vadībā ar rezultātu 19:11. Arī ceturtdaļas turpinājumā „Vudlande 2007" komanda nespēja pārņemt iniciatīvu savās rokās. Pēc pirmās ceturtdaļas Lobērģu komanda atradās vadībā ar 21:13.

Otrā ceturtdaļa iesākās līdzīgā cīņā, kurā vadību saglabāja Lobērģi. Pateicoties veiksmīgai Edgara Avotiņa spēlei uzbrukumā, pretinieku neveiksmīgajiem uzbrukumiem Lobērģi pirmo puslaiku noslēdza ar desmit punktu pārsvaru 42:32.

Spēles otro puslaiku ar precīzu metienu iesāka „Lobērģi", palielinot savu pārsvaru līdz 12 punktiem. Ceturtdaļas turpinājumā, pateicoties Mārtiņa Sorokina precīzajiem metieniem un Lobērģu komandas daudzajām kļūdām uzbrukumā „Vudlande 2007" ātri atspēlējās. 3 minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām Ervīns Alksnis ar precīzu metienu no groza apakšas vadībā izvirzīja „Vudlandi 2007".

Pirms pēdējās ceturtdaļas rezultāts uz tablo rādīja 54:53 jau „vudlandiešu 2007" labā. Pēdējās desmit spēles minūtes ar precīzu metienu iesāka Lobērģu komanda, vēlreiz izvirzoties vadībā. Taču kopējām komandas pūlēm „Vudlande 2007" pārņēma vadības grožus savās rokās.

Lai arī Lobērģu komanda intrigu par spēles uzvarētāju turēja gandrīz līdz pašām spēles beigām, taču uzvaru „Vudlande 2007" spēja noturēt, un izcīnīja grūtu, un ļoti svarīgu uzvaru ar rezultātu 74:67.

Rezultatīvākais spēlētājs „Vudlande 2007" komandā bija Mārtiņš Pelēcis, kurš guva 18 punktus. Pa 17 punktiem Mārtiņa Sorokina un Ivara Joksta kontā. Lobērģu komandā Lauris Purkalītis guva 22 punktus, Edgaram Avotiņam 20, bet Ingaram Priedem 15 punkti.

Pēc šīs spēles „Vudlande 2007" turnīra tabulā pakāpās uz 2. vietu, taču tuvākie sekotāji „Strenču vidusskola" un „Lokomatīve" ir aizvadījušas par spēli mazāk. Ļoti iespējams komanda, kas kā trešā kvalificēsies turnīra otrajam posmam noskaidrosies spēlē starp „Vudlande 2007" un Gulbenes komandu „Lokomatīve". Savukārt Lobērģu komandai vēl priekšā cīņa ar „Balvu bastionu" par sesto vietu turnīrā.

Spēļu statistika:

Smiltenes atklātais čempionāts basketbolā pirmā līga, 29. janvāris

Vudlande -Bonoparti 97:86 (21:26, 36:14, 20:18, 20:27)

Vudlande: Jaunzems 35, Uiska 23, Hermanovskis 20, Nīmants 6, Šteinbergs 6, Junkers 3, Blāķis 2, Mellis 2,

Bonoparti: Gatis Palms 34, A Palms 23, R Balodis 13, Kalniņš 11, J Balodis 2, Trifonovs 2, Gints Palms

Vudlande 2007 - Lobērģi  74:67 (13:21, 19:21, 22:11, 20:14)

Vudlande 2007: Pelēcis 18, Joksts 17, Sorokins 17, Alksnis 15, Ķauķītis 6, Apse 1, Feldhūns

Lobērģi: Purkalītis 22, Avotiņs 20, Priede 15, I Mežulis 6, J Dzenītis 2, Kalniņš, A Mežulis  Smiltenes atklātā čempionāta 2. līgas turnīra tabula