„Vudlande” triumfē 2. līgas regulārajā turnīrā (papildināts) 1

Sestdien tika aizvadītas trīs spēles Smiltenes novada atklātajā basketbola čempionātā otrajā līgā. Cīņā par pirmo vietu „Vudlande" ar rezultātu 100:74 pārliecinoši pieveica Strenču vidusskolu, spēlē par trešo vietu Gulbenes komanda „Lokomotīve" ar rezultātu 71:48 apspēlēja „Vudlandi 2007". Visbeidzot Lobērģi ar 51:40 uzveica „Balvu Bastionu".

Pirmajā spēlē  laukumā tikās „Vudlande" un Strenču vidusskola, lai noskaidrotu 2010./2011. gada sezonas regulārā turnīra uzvarētāju otrajā līgā. „Vudlandes" komanda uz spēli bija ieradusies optimālajā sastāvā, taču Strenču vidusskolas komandai trūka viens no līderiem Armands Vorps.

Spēli veiksmīgāk iesāka Strenču basketbolisti, kas izvirzījās vadībā ar 13:2. Ceturtdaļas turpinājumā, galvenokārt pateicoties Jāņa Uiskas sekmīgajai spēlei uzbrukumā „vudlandieši" ātri izlīdzināja rezultātu un arī izvirzījās vadībā. Pēc pirmās ceturtdaļas ar rezultātu 25:17 vadībā „Vudlande". Otrās ceturtdaļas sākumā laukumā risinājās līdzīga spēle, taču savu pārsvaru nedaudz palielināja „Vudlande", noslēdzot pirmo puslaiku ar 15 punktu pārsvaru 49:34.

Trešajā ceturtdaļā Strenču basketbolistiem neizdevās izmainīt spēles gaitu, gluži pretēji „Vudlande" savu pārsvaru spēja palielināt līdz pat 21 punktam. Pirms pēdējās ceturtdaļas atrodoties vadībā, ar 73:51. Pēdējā ceturtdaļa pagāja rezultatīvā spēlē, kurā „Vudlande" savu pārsvaru palielināja vēl vairāk, tādējādi svinot pārliecinošu uzvaru spēlē ar 100:74, kā arī kļūstot par otrās līgas regulārā turnīra uzvarētājiem. Pagājušās sezonas čempioniem Strenču vidusskolas basketbolistiem nācās samierināties ar otro vietu.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās bija Jānis Uiska, kurš guva 37 punktus, bet pa 17 punktiem Armanda Blāķa un Dzintara Hermanovska kontā. Hermanovskis arī realizēja 5 trīspunktu metienus. Strenču vidusskolas komandā Gvido Balodis guva 30 punktus, bet Ingmāra Zirņa un Kristapa Bormaņa rēķinā attiecīgi 18 un 15 punkti.

Otrajā spēlē sacentās  „Vudlande 2007" un Gulbenes komanda „Lokomotīve". Šī spēle bija nozīmīga abām komandām, jo tajā noskaidrojās trešās un ceturtās vietas ieguvēja regulārajā turnīrā, kā arī tā komanda, kura turpinās cīņas izslēgšanas spēlēs.Ceturtdaļfinālā tiekoties ar pirmās līgas regulārā turnīra uzvarētāju, bet zaudētāji aizvadīs vēl vienu apli, lai noskaidrotu vietu ieguvējas no ceturtās līdz astotajai.

Spēles pirmo ceturtdaļu daudz veiksmīgāk iesāka gulbenieši, kuri spēja apturēja pretiniekus ar labu aizsardzību, kā arī paši izspēlēja veiksmīgus uzbrukumus. Pēc pirmās ceturtdaļas pārliecinošs „Lokomotīves" pārsvars 26:7.

Otrajā ceturtdaļā, galvenokārt pateicoties Mārtiņa Sorokina veiksmīgajai darbībai uzbrukumā, „Vudlande 2007" spēja rezultāta starpību samazināt līdz 14 punktu deficītam. Pēc puslaika rezultāts uz tablo rādīja 39:25 „Lokomotīves" labā. Pirmajā spēles daļā neapturams bija gulbenietis Sandis Sīmanis, kurš bija guvis jau 14 punktus, bet „vudlandiešiem" tik pat punktus pretinieku grozā salādēja Mārtiņš Sorokins.

Otrajā puslaikā,  „Vudlande 2007" komandai neizdevās pietuvoties gulbeniešiem. „Lokomotīve" pārliecinoši turēja vadības grožus savā labā, palielinot savu pārsvaru līdz 20 punktiem. Pēc trešās ceturtdaļas rezultāts bija 56:36. Pēdējā ceturtdaļā laukumā risinājās līdzīga spēle, taču spēles raksturs netika mainīts, tādējādi Gulbenes komanda „Lokomotīve" izcīnīja uzvaru ar rezultātu 71:48.

Pēc šī panākuma „Lokomotīve" regulāro turnīru noslēdza trešajā vietā un ceturtdaļfinālā tiksies ar pirmās līgas uzvarētāju, kas būs „Valmiera 2010", vai Smiltenes sporta skola. Bet „Vudlande 2007" aizvadīs vēl vienu apli, lai noskaidrotu vietu ieguvējas no 5. -8. vietai.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais spēlētājs bija Sandis Sīmanis, kurš guva 28 punktus, 16 Sanda Dzērves rēķinā, bet ar 8 punktiem izcēlās Andris Gals. „Vudlande 2007" komandā Mārtiņš Sorokins guva 26 punktus, bet Normunda Liepas un Mārtiņa Pelēča kontā attiecīgi 9 un 8 punkti.

Pēc spēles viens no „Lokomotīves"  spēlētājiem Sandis Dzērve dalījās iespaidos par spēli. Viņš atzina, ka spēle neesot bijusi grūta, bet lēna un nervoza. Tāpat arī spēlētājs pauda gandarījumu par izcīnīto uzvaru un iespēju turpināt cīņas par Smiltenes atklātā čempionāta medaļām. Atbildot uz jautājumu par izredzēm ceturtdaļfinālā, Dzērve sacīja, ka komanda nerespektēs nevienu pretinieku un cīnīsies par uzvaru katrā spēlē.

„Vudlande 2007" komandas spēlētājs Ivars Joksts sacīja, ka pretinieki šajā spēlē bija meistarīgāki, kā arī izpaudās gulbeniešu augumu pārsvars. Tāpat arī neizdevās tikt galā ar „Lokomotīves" komandas līderi Sandi Sīmani, kurš aizvadīja ļoti labu spēli. Par pretinieku izredzēm ceturtdaļfinālā Joksts atzina, ka ja komanda spēlēs šādu spēli, tad viņi var sagādāt nopietnas problēmas jebkurai pirmās līgas komandai.

Trešajā otrās līgas spēlē tikās Lobērģi un „Balvu Bastions". Arī šī spēle bija principiāla, jo noskaidrojās sestās vietas ieguvēja regulārajā turnīrā.

Spēli veiksmīgāk iesāka Lobērģu komanda, kas izvirzījās vadībā ar 8:2. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā gan „Balvu Bastions" rezultāta starpību spēja samazināt. Pēc pirmās ceturtdaļas ar 13:10 vadībā Lobērģi. Otrajā ceturtdaļā Lobērģiem izdevās atrauties, palielinot savu pārsvaru līdz pat 13 punktiem, bet pēc pirmā puslaika tas bija 9 punkti. 28:17 pēc 20 nospēlētajām minūtēm.

Trešajā ceturtdaļā notikumus laukumā turpināja kontrolēt Lobērģi, kas neļāva pretiniekiem pietuvoties. Pirms pēdējām 10 spēles minūtēm rezultāts uz tablo rādīja 40:25. Ceturtās ceturtdaļas sākumā „Balvu Bastionam" izdevās samazināt pretinieku pārsvaru līdz vairs tikai 6 punktiem , tomēr lauzt spēles gaitu viņiem neizdevās un Lobērģi svinēja otro uzvaru sezonā ar 51:40.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās bija Edgars Avotiņš, kurš guva 19 punktus, 16 Ingara Priedes rēķinā, bet pa 6 punktiem Gatim Kalniņam un Jānim Dzenītim. „Balvu Bastions" komandā 17 punkti Kasparam Kozlovskim, bet Kaspara Ješkina un Gata Rubņikoviča kontā attiecīgi 8 un 6 punkti.

Par otrās līgas rezultatīvāko spēlētāju kļuvis „Vudlandes" komandas uzbrukuma līderis Jānis Uiska, bet labākais trīspunktu metienu izpildītājs Uiskas komandas biedrs Dzintars Hermanovskis. Pilnu sarakstu ar rezultatīvākajiem spēlētājiem un labākajiem trīspunktu metienu izpildītājiem publicēsim kādā no nākamajiem rakstiem.