Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar Tautas lietišķās mākslas studijas palīdzību godā cels šatiera segas

Tautas lietišķās mākslas studijas "Smiltene" audējas drīz saņems atbildīgu darbu - noaust septiņas šatiera segas, kas simbolizē Smiltenes novadu. Šādiem rokdarbiem ir raksturīga krāsu pāreja uz pelēka pamata.

 

Pirmā segu izstāde paredzēta šogad valsts svētkos Smiltenē.

 

Tas būs iespējams tāpēc, ka konkursā ticis atbalstīts smiltenietes Zinaidas Bērzas projekts "Septiņi loki". Režisore, pilsētas kultūras un sporta centra speciāliste to iesniedza vienā no Vidzemes attīstības aģentūras izstrādātajām kultūras programmām. Projekts "Septiņi loki" saņems Valsts Kultūrkapitāla finansējumu 948 latu apmērā.

 

"Mērķis ir parādīt šatiera segu, kā Smiltenes novada simbolu, ceļot gaismā senās vērtības. Tās būs septiņas segas, katra savā krāsā. Kad tās būs pabeigtas, tad rīkosim izstādes. Ir doma segas aizvest arī uz visiem novada pagastiem," stāsta Z. Bērza.

 

"Tas būs atbildīgs un interesants darbs, kas saglabāsies nākotnei, arī kā pētniecisks materiāls," gaidāmo uzdevumu vērtē Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) "Smiltene" vadītāja Inese Kauliņa.

 

Šovasar studijas audējām pirmo reizi ir radīti labi apstākļi darbam. Studija ieguvusi jaunu mājvietu - bijušās skārdnieku darbnīcas ēku pie pieminekļa "Sašķeltā ģimene", uz kurieni pārcēlās no šauras istabas Smiltenes Profesionālās vidusskolas dienesta viesnīcā.

 

Jaunā mājvieta ir gana plaša, lai tajā gan izliktu deviņas stelles, gan arī atvērtu TLMS dalībnieču rokdarbu izstādi "Vasaras krāsas".

 

 

Tajā skatāmas košas Vidzemes strīpainās segas, linu dvieļi, plecu lakati, šalles, dekoratīvas sedziņas, sieti ziedi, mežģīņu zeķes un koka lāpstiņas ēdienu gatavošanai. Tās darinājis vienīgais izstādes dalībnieks vīrietis Edijs Jakobsons. Pārējo rokdarbu autores ir Rūta Zariņa, Ilga Pūre, Ausma Dūle, Sandra Elksne, Sarmīte Kalīte un Raita Leite.

 

Citā telpā var apskatīt vecas atspoles un virvju vijamos kociņus no studijas krājumiem un senas, iespējams, 18. gadsimtā izgatavotas stelles. Tās no savas vecmāmiņas mantojusi Raita Linde.

 

Izstādi vēl varēs skatīt tikai šonedēļ darba dienās no pulksten 10.00 līdz 13.00. Pēc tam studijas dalībnieces sāks posties nākamajai savu darbu izstādei, kas visu septembri būs apskatāma Cēsu izstāžu namā.

 

Jau līdz šim pašu mājās atvērto rokdarbu izstādi apskatījuši gana daudz smilteniešu un pilsētas viesu. "Jaunajās telpās cilvēki mūs beidzot ir pamanījuši. Studija pilsētā pastāv no 1947. gada, bet ir smiltenieši, kuri to nezināja," pārsteigta secina I. Kauliņa.

 

Ne viens vien apmeklētājs nākot ar domu, ka izstādē varēs redzēt arī eksponātus no Smiltenes pilsētai dāvinātās Ilzes Krūmalas privātkolekcijas. Z. Bērza informē, ka, iespējams, jau augusta nogalē šās kolekcijas darbu izstādi atvērs Smiltenes kultūras un sporta centra kafejnīcā.

Novados