Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Artas Šomases dārzs ik gadu maina seju un kļūst skaistāks 1

Iebraucot Jērcēnu pagasta centrā, acis uzreiz piesaista iekārtotais dārzs "Sprigulīšu" mājās. Daudzās dobes ap māju un dažādu krāsu ziedi sētu padara it kā par brīnišķīgu saliņu.

 

Mājas saimniece Arta Šomase gan smej, ka īstā saliņa būšot tikai pēc kāda laika, kad māju un dārzu no visām pusēm ieskaus garas tūjas. Vēl dārza iekārtojums nebūt neesot sasniedzis pilnību.

 

Tomēr tas saimniecei nav bijis par traucēkli, lai viņas iekopto sētu pagasta pašvaldības komisija arī šovasar ieskaitītu labāko skaitā.

 

"Šogad man atkal ir jauni plāni. Esmu iegājusies tūjas. Stādīšu dzīvžogu uz kaimiņu pusi. Vairākas jau ir gluži skaisti ieaugušas," saimniece neslēpj prieku par padarīto. Visus košumstādus

 

 

A. Šomase iegādājas Strenču kokaudzētavā, jo tad esot garantija, ka viss izaugšot tā, kā iecerēts. "Vispār jau jācenšas pirkt tādus stādus, kas tepat ieaudzēti, jo importa stādu audzelībai es diez ko neuzticos.

 

Šogad ir pabeigta lielās dobes iekārtošana mājas otrajā pusē, kurā vairākas vasaras Arta bija ielikusi savu radošo domu, izvēloties ziedus un plānojot to izkārtojumu.

 

"Mans mīļākais dārza stūrītis ir pie paša ceļa. Varbūt tas tādēļ, ka to man bija visgrūtāk iekārtot. Tagad, šķiet, viss ir izdevies. Meita Liene uzdāvināja dārza lampiņas. Vakarā, kad tās deg starp krāsainajiem ziediem, izskatās ļoti skaisti. Tūlīt ar bērniem sāksim ravēt dobes, jo pēc Jāņiem piecas dienas visi nolēmām atpūsties. Arī tas vajadzīgs, lai dārzs nekļūtu par slogu, bet lai par to varētu arī papriecāties," saka A. Šomase.

 

Dobju vidū izslējies stāv pelēks akmens stabs. "Šis akmens, šķiet, agrāk ir bijis darba instruments. Tam abos galos ir caurumi, acīmredzot, tas kā rullis ir izmantots lauku rullēšanai. Tagad tas dārzā it kā uzsver darba nozīmi. Krāšņāku to padara slotzars, kas zied akmens pakājē," apliecina A. Šomase.

 

Tagad, kad vairāki stādi ir paaugušies, Arta jau iztēlē ir izlolojusi ainavu, kādu jāveido dārzam. "Visvairāk man patīk tas, ka beidzot man ir skaidrs, ko es gribu un ko darīšu, lai dārzs atbilstu visam iecerēm. Daži paziņas ir izteikuši šaubas, vai dobe pie mājas būs tik skaista, kā esmu iedomājusies, bet es zinu, ka būs. Kad tūjas izaugs un sadalīs dobi divās daļās, tad tas būs vienkārši brīnišķīgi," Arta ir pārliecināta.

 

A. Šomase stāsta, ka viskrāšņāk dārzs ziedēs 7. jūlijā, kad būs viņas dzimšanas diena, "Es, izkartojot ziedus, tā esmu plānojusi. Tad atbrauks visi bērni un viņiem būs par ko priecāties," saka A. Šomase.

 

No dārza puses tā būs arī pateicība saimniecei par mīlestību un rūpību.

 

Komentāri 1

Novados