Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvdienu ceļojums: Meksika dāvina košumu un smaidus 2

Saulrieta spilgtās krāsas Karību jūras krastā, palmas, baltu smilšu pludmale. Fotogrāfijas ir ļoti skaistas, - kā no kūrortu reklāmas bukletiem. Taču šoreiz tās uzņēmuši smiltenieši Dace un Raitis Gailītis, atpūšoties Meksikā, Jukatānas pussalā.

 

Tur viņi janvārī pavadīja 14 dienas, baudot sauli, tropu siltumu - plus 27 līdz 30 grādus, un Meksikas iedzīvotāju viesmīlību.

 

Pārrodoties ekonomikas un politikas problēmu plosītajā Latvijā, Dace vēlējās pēc iespējas ilgāk nosargāt Meksikā iegūto brīnišķīgo sajūtu.

 

Kopā ar Daces brāļa un viņa draugu ģimeni ceļojums uz šo tālo zemi tika plānots visu pagājušo gadu, cītīgi krājot naudu. Sešu cilvēku lielā kompānija neizmantoja Latvijas tūrisma firmu pakalpojumus, bet devās uz Meksiku uz savu roku. Tam pamats bija laikus atrastā informācija par ļoti lētām viesnīcu cenām Kankūnā, Jukatanas pussalā.

 

Tūristiem Kankūnas kūrorts tiek reklamēts kā ideāla vieta, kur var atrast mieru un klusumu, izbaudīt sauli, smiltis, debeszilos jūras ūdeņus un romantiskās Karību naktis. Salīdzinoši tuvu Kankūnai atrodas džungļi un seno maiju cilšu celtās piramīdas.

 

Tas viss Dacei un Raitim tagad palicis atmiņā, kā pašu redzēts. Jukatānas pussalu viņi apceļoja īrētā automašīnā un pirmo apskatīja Čičenicu - seno maiju pilsētu ar piramīdām, kas ir viens no iespaidīgākajiem šo indiāņu kultūras un arhitektūras pieminekļiem. 2007. gadā internetā vispasaules balsojumā Čičenica izvēlēta par vienu no septiņiem pasaules brīnumiem.

 

Dacei aizraujoši bija vērot arī Jukatānas pussalas dabu. Šī vieta ir liels, džungļiem apaudzis līdzenums, kura pamatu veido kaļķakmens ieži. Tiem cauri "spraucas" lietus ūdens, pazemē izskalojot dobumus, kā rezultātā izveidojas dabīgi ūdens rezervuāri.

 

 

Virsējam slānim iebrūkot, tiem var piekļūt no virszemes. Dace stāsta, ka visa Jukatāna sastāv no šādām lielām, dziļām akām, kas savā starpā ir savienotas. Ekstrēmu izklaižu cienītāji tajās var nirt ar akvalangu.

 

Lai izbaudītu Meksikas kolorītu, latvieši Jukatānas pussalu apbraukāja pa mazajiem ceļiem. Tos ieskauj džungļi, kuros bez mačetes nav iespējams spert soli. Tik cieši cits pie cita saspiedušies dažādi augi.

 

"Mazas, krāsainas, noplukušas mājiņas. Netīras ceļmalas. Mazi, smaidīgi meksikāņi tīros, košos apģērbos," tā Dace raksturo pilsētās un ciemos ceļā redzēto. Lieks pārsteigums viņai bijis tas, ka meksikāņi ir tikai 1,50 līdz 1,60 metrus gari. Dace brīnās, kur viņi seriālos ņem skaistos, garos aktierus.

 

Vēl viens pārsteigums viņai bijis, uzzinot, ka Meksiku joprojām apdzīvo maiju pēcteči. Tāds bijis arī ceļotāju gids. Maiji arī saglabājuši savu valodu. Viņu bērni spāniski mācās runāt skolā.

 

Jukatānas pussalā galvenais ienākumu avots ir tūrisms. Tur atrodas arī lielākais un dārgākais dabas parks Latīņamerikā. Ieejas biļete vienam cilvēkam maksā 99 dolārus. Dace piebilst, ka, pārrēķinot mūsu naudā, vidējais meksikānis mēnesī pelna 200 latus.

 

Dabas parkā Dacei un Raitim bija nervus kutinošs, taču aizraujošs piedzīvojums, - peldēšanās pazemes upē. Šajā parkā tūristiem arī tiek piedāvāts vairāk nekā divas stundas ilgs šovs par seno maiju kultūru, gan arī visu Meksikas novadu tautas mākslas prezentācija. "Tas bija fantastisks pasākums ar viņu dziesmām un skaistiem, krāsainiem tērpiem," jūsmo Dace.

 

Vienu dienu smiltenieši aizbrauca uz Islamujeras salu. Tā ievērojama ar to, ka salā joprojām redzamas viesuļvētras "Katrīna" nodarīto postījumu sekas.

 

Latvieši dzīvoja viesnīcā, kas atrodas amerikāņu kūrorta rajonā, Karību jūras krastā. Viesnīcas personāls katru dienu domājis, lai tūristiem būtu pēc iespējas vairāk izklaižu. "Pēdējās dienās gan atļāvāmies vaļoties, gulēt pie baseina un neko nedarīt," pasmaida smilteniete.

 

Interesanti, ka viesnīcā viņi bijuši pirmie klienti no Latvijas. Par Latviju neko nebija dzirdējuši ne amerikāņu tūristi, ne meksikāņi. "Augstākā pilotāža, ko dzirdējām kādā benzīntankā, bija tas, ka Latvija atrodas Eiropā," pasmaida Dace.

 

Meksikā Gailīšu ģimene svinēja trīs jubilejas: Daces dzimšanas dienu, Daces un Raita kāzu apaļu gadadienu un Raita vārdadienu. Turklāt, ņemot vērā astoņas stundas lielo laika starpību, atzīmēja to divas dienas: gan pēc Meksikas, gan pēc Latvijas laika.

 

Smilteniešu ceļabiedri bija parūpējušies par jaukiem pārsteigumiem, kas Daci ļoti aizkustināja. Viņas dzimšanas dienā ceļotāji pirmo reizi ēda ārpus viesnīcas. Dacei par godu spēlēja septiņi meksikāņu muzikanti. Tika speciāli gatavots svētku cienasts: maiju kafija ar anīsa garšu un desertā - ananāsi ar karameļu mērci un mango ar citu mērci, kuras sastāvdaļas Dace neatpazina.

 

No Meksikas Gailīšu ģimene atveda suvenīrus: austu segu koši zilā, dzeltenā, sarkanā krāsā ar indiāņu dievu ornamentiem, Meksikas nacionālo dzērienu tekilu (tur tas garšojot pavisam citādāk, nekā Latvijā nopērkamā tekila) un dažas rotas lietas. 

"Taču ļoti neaizrāvāmies ar pirkšanu. Atmiņai no Meksikas paliks skaistās fotogrāfijas un sajūtas," saka Dace.

Komentāri 2

Baravika

Uzrakstiet, kādi šādam ceļojumam bija izcenojumi. Tas būtu ļoti interesanti. Varbūt varētu vēl kādu bildi ielikt. Man vienmēr ir patikusi Meksika.

pirms 11 gadiem, 2009.03.01 17:33

Novados