Smilgām piešķir citu vērtību 1

Kas gan ir smilga – vai maz vairums par to ikdienā aizdomājas? Smilteniete, floriste Smaida Maskina tām piešķīrusi pavisam citu nozīmi. Šobrīd Smiltenes novada bibliotēkā ir apskatāmi 16 viņas veidotie smilgu pušķi izstādē “Smilgās ieslēpies vasaras skūpsts”.


Pastiprināta interese S. Maskinai par smilgām radās pagājušajā vasarā. “Daudz laika pavadīju kopā ar mazmeitiņu Saniju. Pastaigājoties ievēroju, cik skaisti zied smilgas. Cits varbūt pasper ar kāju, paiet tām garām vai nolauž un aizmet. Kādam tās ir nieks, bet man – dārgums,” saka smilgu pušķu autore.


Viņai smilgas vākt palīdzējusi ne tikai mazmeitiņa, bet arī draudzene Svetlana un Megija, kas dzīvo laukos. “Gluži svešos laukos jau nedrīkst iet,” paskaidro S. Maskina. Smilgu esot tik daudz un dažādu, ka pušķu tapšanā ir jāapbruņojas ar pacietību. “Vispirms tās ir jāsašķiro, pēc tam kāti jāatbrīvo no lapām, un tad jau var sākt likt lietā izdomu,” teic floriste.


Veidot izstādi viņu pamudināja bibliotēkas darbinieces, jo pērn S. Maskina uz bibliotēku bija atnesusi vienu no saviem smilgu pušķiem. Pati floriste ir gandarīta, ka spēj ar savu aizraušanos sagādāt prieku citiem cilvēkiem. “Sevi ir jāizpauž, nevis jāčīkst, ka nav darba, nav ko darīt. Darīt būs vienmēr ko! Uz priekšu!” izpausties radoši iedrošina S. Maskina.

Komentāri 1

Elīna

Paldies Smaidai par skaistajiem darbiem! Vienmēr priecājos! Lai netrūkst radošās iedvesmas arī turpmāk!

pirms 7 gadiem, 2013.08.02 16:41

Hobiji