Valkā velo pikniks izdevies saulains

Uz 18. jūnijā izziņoto velo pikniku, pie “Lugažu muižas” pulcējās rekordliels dalībnieku skaits. Pieskaitot arī pašus mazākos velo piknika dalībniekus, to skaits tuvojās četriem desmitiem. Arī laika apstākļi beidzot bija īsti vasarīgi. 

Kā jau bija plānots, velo braucēju ceļš veda Ērģemes virzienā. Nobraucot no šosejas, bija pats grūtākais brauciena posms garām Pentu karjeram, pēc tam jau caur mežu uz Ērģemi, kur pie petanka spēles laukuma mūs sagaidīja Mārcis Krams, kurš izstāstīja šīs spēles pamatnoteikumus un ļāva izmēģināt Ērģemē tik populāro spēli. Esot Ērģemē, noteikti ir jāiebrauc arī pilsdrupās, lai paskatītos, cik tālu ir ar “mūru” atjaunošanas darbiem. Braucējiem paveicās, un viņi tur satiek pagasta pārvaldes vadītāju Jāni Kramu, ar kuru var aprunāties par šeit paveikto. 

Piknika vieta šoreiz bija ieplānota pie Suķiera ezera, tāpēc garām Ērģemes pagasta skaistākajām sakoptajām sētām dodamies turp. Patīkamu pārsteigumu sagādā “Purmaļu”-1, māju saimniece, kas pamanījusi daudzos braucējus ar bērniem, iedāvina konfekšu kasti, ar ko pacienāt mazos dalībniekus.  Suķiera ezera ūdens ir ļoti labs atvēsinājums tiem, kuri ir nolēmuši izpeldēties, bet pārējie jau labprāt iestiprinās, jo ceļā pavadītas jau vairāk, kā trīs stundas. Kad visi paēduši, vēl tikai dažas tradicionālās dziesmas ģitāras pavadījumā un varam doties mājupceļā.

Paldies visiem braucējiem un iesaistītajiem velo piknika organizēšanā, īpašs paldies kolēģim Mārcim par uzņemšanu petanka laukumā un brauciena dalībniekam Ilmāram Zirnim par fotogrāfijām!

Tiekamies nākamajā velo piknikā, bet jau 15. jūlijā Lugažu muižas parkā - Valkas pagasta 16. sporta spēlēs.


Hobiji