Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un nekāpt uz ledus

Burtnieku novada pašvaldības policija aicina iedzīvotājus nebūt pārgalvīgiem un nekāpt, kā arī nebraukt uz Burtnieka ezera vai kādu citu ūdenskrātuvju ledus. Tas apdraud veselību un dzīvību. Priekšstats par ledus biezumu var būt maldīgs. Lūgums atcerēties, ka ledus uz ūdenstilpnēm veidojas nevienmērīgi.

“Ņemot vērā ieilgušo atkusni un gandrīz nepārtraukto lietu, ledus stāvoklis gan upēs, gan ezeros ir neprognozējams – vietās, kur iztek vai ietek upes, ledus biezums ir ievērojami samazinājies un vietās ar stiprāku straumi ledus ir izkusis pilnībā. Arī Burtnieka ezerā ledu klāj ūdens kārta, ledū izveidojušās plaisas, kas padara atrašanos uz ledus un pārvietošanos par to nedrošu un bīstamu,” informē Burtnieku novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Andris Kājiņš. 

Burtnieku novada pašvaldība atgādina iedzīvotājiem būt atbildīgiem, ievērot drošību un nekādā gadījumā nešķērsot Burtnieku vai citu ūdenskrātuvju ledu. Savukārt vecākus aicinām pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus, tai skaitā, brīdināt, ka uz ledus atrasties nedrīkst.

Gadījumā, ja pamanāt, ka cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet uz glābšanas dienesta tālruni 112.

Hobiji