Aktuāli par makšķerēšanu Burtnieka ezerā 3

Burtnieku novada pašvaldība, kuras valdījumā atrodas Burtnieka ezers, atgādina, ka Burtnieka ezerā makšķerēt atļauts vienīgi ar iepriekš iegādātu licenci. Tāpat pašvaldība informē, ka ir veiktas izmaiņas saistošajos noteikumos par licencēto makšķerēšanu Burtnieka ezerā.Ar 30. aprīli spēkā stājas Burtnieku novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 3/2014 „NOLIKUMS Par licencēto makšķerēšanu Burtnieka ezerā”. Noteikumi nosaka makšķerēšanas tiesības un pienākumus, licenču veidus, cenas, iegādes vietas, lomu uzskaiti, vides aizsardzības un citus aktuālus jautājumus.


 Saistošie noteikumi ir pieejami visās Burtnieku novada pašvaldības pagastu pārvaldēs, pašvaldības interneta vietnē www.burtniekunovads.lv, kā arī publicēti bezmaksas informatīvajā izdevuma „Burtnieku novada vēstis” aprīļa (Nr. 8 (57)) numurā.Pašvaldība vērš uzmanību, ka makšķerēšanas sezonā, izņemot maija mēnesi, ar bezmaksas licencēm atļauts makšķerēt bērniem līdz 16 gadu vecumam, personām no 65 gadu vecuma, invalīdiem, kā arī ezeram piegulošo zemju īpašniekiem.


 Bezmaksas licence jāizņem Burtnieku novada pašvaldībā, tā ir derīga tikai kopā ar personu apliecinošu dokumentu un vienmēr jāņem līdzi, dodoties makšķerēt. Nemainīgi makšķerēšanai Burtnieka ezerā nepieciešama makšķerēšanas karte un makšķerēšanas licence.
Īpaša vērība jāpievērš lomu uzskaitei. Katram licences īpašniekam (gan bezmaksas, gan maksas) iegādātā licence ar ziņām par lomiem ir jāiesniedz licenču iegādes vietās vai speciālās šim nolūkam izvietotās pastkastēs.

 Pārvietošanās Burtnieka ezerā atļauta tikai ar CSDD reģistrētām laivām un to motoriem. Gadījumā, ja šis noteikums netiks ievērots, pirmajā reizē laivas īpašniekam tiks izteikts brīdinājums. Par atkārtotu noteikumu neievērošanu tiks piemērots sods atbilstoši likumdošanai. Pastiprināta uzmanība jāpievērš arī drošībai uz ūdens un atkritumu savākšanai.


Kopš 2012. gada Burtnieka ezers atrodas Burtnieku novada pašvaldības valdījumā. Licencētā makšķerēšana Burtnieka ezerā ieviesta, lai samazinātu antropogēno slodzi un radītu labvēlīgus apstākļus dabas resursu ilgtspējīgai un saudzējošai izmantošanai, zivju resursu pavairošanai un aizsardzībai. 

Komentāri 3

nazis

Šitas man patīk: "Licencētā makšķerēšana Burtnieka ezerā ieviesta, lai samazinātu antropogēno slodzi un radītu labvēlīgus apstākļus dabas resursu ilgtspējīgai un saudzējošai izmantošanai, zivju resursu pavairošanai un aizsardzībai." Ja patiešām vēlas to darīt, tad ir jāierobežo makšķernieku un zvejnieku skaits, nevis jāiekasē nauda. Lai būtu nauda, bet kāpēc vēl vajadzīga arī makšķernieka karte, vai nu viens, vai otrs, tāpat kā privātajos ezeros.
Kad beigsies pašvaldību patvaļa izrīkoties ar visas Latvijas īpašumu pēc saviem īpašiem ieskatiem.

pirms 7 gadiem, 2014.05.01 11:03

XXX

Burtnieku ezerā katru gadu tiek atjaunoti zivju resursi. Burtnieks ir ezers, no kura copmanis reti kad atgriežas bez zivīm. Vismaz Burtnieks ir tā vieta, kur var redzēt, ka mūsu maksātā nauda tiek reāli izlietota. Neredzu iemeslu kādēļ, pāris eiro dēļ, būtu jālej gaužas asaras.

pirms 7 gadiem, 2014.05.01 17:17

nazis

Licenzētā makšķerēšana pašvaldībai piederošajās ūdenstilpnēs Latvijā izplatās kā sērga. Kur parādās zivis un makšķernieki, tur tiek noteikta licenzētā makšķerēšana ar šādiem dīvainiem pamatojumiem. Zivju resursu pavairošanai un aizsardzībai es katru gadu maksāju makšķernieka karti. Burtnieks ir ļoti stabila ekosistēma, kur zivju resursu mākslīga pavairošana ir tikai atrunas. Ja vajadzīga nauda ezera infrastruktūras uzturēšanai, tad tā arī vajag uzrakstīt, nevis pēc mūsu birokrātisko ierēdņu labākajiem paraugiem uzrakstīt gudru pamatojumu vienkāršai naudas iekasēšanai. Šādi formulējumi, ko mēs dzirdam ikdienas, nevieš uzticību.

pirms 7 gadiem, 2014.05.03 08:52

Hobiji