Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brutuļu ezerā nedrīkst makšķerēt 2

Mazās spēkstacijas un ezera galveno slūžu aizvaru rekonstrukcijas dēļ Brutuļu dzirnavu ezerā Smiltenes pagastā ir pazemināts ūdens līmenis. Šajā laikā kategoriski aizliegts ezerā makšķerēt un veikt citas darbības, kuras saistītas ar zivju ieguvi.

 

Brutuļu ezers ir privātīpašums, un to apsaimnieko uzņēmums SIA "Mežvalde AD". Būvdarbi ir saskaņoti ar atbildīgajām iestādēm, arī ar Valmieras reģionālo vides pārvaldi.

 

"Atbilstoši tehniskajiem noteikumiem, kurus izsniedza Valmieras reģionālā vides pārvalde, tiek remontēti Brutuļu HES slūžu aizvari, kuri bija avārijas stāvoklī," informē Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Vidzemes kontroles sektora vadītājs Vincents Veriks. Vecie aizvari bija sapuvuši.

 

Lai remontdarbu laikā ezerā nerastos lieli zivju resursu zaudējumi, slūžu remontam izvēlēts laiks, kad zivis nenārsto, turklāt ūdens līmenis tiek samazināts pakāpeniski. Situāciju ūdenskrātuvē uzrauga Valsts vides dienests.

 

"Caurplūdums tiek garantēts visu laiku. Tas nozīmē, ka viss ezers vienlaicīgi sauss nebūs, lai zivis varētu paslēpties," informē V. Veriks.

 

Brutuļu HES slūžu rekonstrukciju veic uzņēmums SIA "Valkas meliorācija".

 

"Ziemeļlatvija" arī saņēma lasītāju jautājumu, kas noticis ar Brutuļu ezera gulbjiem. "Tagad nav ligzdošanas laiks, tāpēc gulbjiem ūdens līmeņa samazināšana neko sliktu nenodarīs. Viņi var pārlidot uz citu ūdens krātuvi," skaidro Valmieras reģionālās vides pārvaldes direktores vietnieks Aivars Liepa. Gulbji vēl vakar joprojām mitinājās Brutuļu ezerā.

Komentāri 2

aivars

Par gulbjiem runājot es uzskatu,ka ir pastrādāta ļoti liela cūcība,jo 20.augustā gulbji ar kājām atnācauz Tiltleju ezeru,kur patreiz konfliktē ar šeit ligzdojošo gulbju ģimeni.Laikam jau trijiem jaunajiem gulbēniem pārlidošana vēl ir neapgūts jēdziens.

pirms 10 gadiem, 2008.08.20 17:54

jā, jā - viss tiek "baigi uzraudzīts" :D:D:D Tik ļoti, ka pat pārsmieties var...

pirms 10 gadiem, 2008.08.26 10:25

Hobiji