Burtniekā ielaisti līdaku mazuļi 1

Burtnieka ezerā notika šogad pirmā līdaku mazuļu ielaišana.  Līdz 2015. gada septembrim plānots papildināt Burtnieka ezera zivju resursus ar kopumā 30 000 ataudzētu vienvasaras līdaku mazuļiem. Otrdien ielaisto mazuļu vidējais svars bija 6,7 grami. Tie iegādāti Valsts zivju fonda līdzfinansētā projekta “Burtnieku novada Burtnieka ezera zivju resursu papildināšana” ietvaros.

Līdaku mazuļus piegādāja SIA “Dāmas zivju audzētava” no Liepāja puses. Neskatoties uz mēroto garo ceļu, zivju mazuļi tika piegādāti ļoti labā stāvoklī un nekavējoties ielaisti ezerā, veicot visas nepieciešamās uzskaites procedūras saskaņā ar MK noteikumu prasībām. Ielaišanas procesa atbilstību normatīvajiem aktiem kontrolēja komisija, kuras sastāvā bija pārstāvji no Valsts vides dienesta, Pārtikas un veterinārā dienesta, Burtnieku novada pašvaldības un zivju audzētavas, kas veica līdaku mazuļu piegādi.

Projekta kopējās izmaksas ir 6171,00 EUR, no tām Valsts zivju fonda līdzfinansējums - 4080,00 EUR.

Komentāri 1

nazis

Vai liela jēga laist Burtniekā līdaku mazuļus? Tur tāpat līdaku netrūkst. Aizbraucu tikai uz vienu dienu, noķēru astoņas tikai neviena mēra, visas nācās atlaist. Kāds prieks no tādas spiningošanas? Labāk būtu mazāk, bet lielākas. Ja zivju par daudz, tad viņām nepietiek barības un lielākas neaug.

pirms 6 gadiem, 2015.06.27 20:33

Hobiji