Burtniekā papildināti zivju resursi

Septembrī ar Burtnieku novada pašvaldības gādību Burtnieka ezera zivju resursi papildināti ar teju 400 kilogramiem vienvasaras ālantu. Ālantu mazuļi audzēti Rūjas zivju audzētavā un ielaišanas brīdī bija 10 – 15 centimetrus gari un vidēji 16 gramus smagi. 

Burtnieka ezers ir viens no iecienītākajiem makšķernieku galamērķiem Vidzemē. Tā zivju fonds ir bagāts, bet līdz ar to arī noslodze ir liela. Pēdējo trīs gadu laikā ievērojami pieaudzis pārdoto makšķerēšanas licenču skaits, sasniedzot kapacitātes robežu, kādēļ Burtnieku novada pašvaldība šobrīd jo īpaši rūpējas par zivju resursu atjaunošanu.

Ālanti Latvijā sastopami daudzās upēs un ezeros, kā arī jūras piekrastē. Ālanti vislabāk jūtas dūņainos līčos un ūdenszāļu biezokņos, kādu Burtnieka ezerā netrūkst. Zvejnieku un makšķernieku lomos gan ālants sastopams samērā reti, tā ir ļoti uzmanīga un viltīga zivs, kurai ir laba redze un dzirde. Ālantu makšķerēšana ir ļoti azartiska un šāds loms dara godu pat vispieredzējušākajiem makšķerniekam, kādus ceram sagaidīt arī Burtniekā.

Hobiji