Cīnās ar maluzvejnieku radītajiem postījumiem upēs, ezeros un dīķos 1

 Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Vidzemes reģionālās administrācijas valsts vides inspektoru reidu laikā Vidzemes upēs, ezeros un dīķos izņemti vairāki nelegāli makšķerēšanas rīki un par nelegālu makšķerēšanu noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas vecākais valsts vides inspektors Jānis Pērle.


Maija sākumā divās dienās reida laikā pa Gaujas upi DAP darbinieki izņēmuši deviņus nelikumīgi izliktus tīklus, četrus murdus, 14 gruntsmakšķeres, konfiscējuši divas makšķeres un noformējuši divus administratīvo pārkāpumu protokolus par makšķerēšanu bez makšķerēšanas kartes un par neatļautu makšķerēšanas rīku daudzumu, pastāstīja Pērle.

Reids tika rīkots pa aizsargājamo ainavu apvidu "Ziemeļgauja", lai, tuvojoties īpaši aizsargājamās zivju sugas - upes nēģu - nārstam, pārbaudītu, vai nav izveidoti šķēršļi to migrācijai. Kā pastāstīja Pērle, pēc ūdens līmeņa krišanās šajās ūdenstilpēs paliek palu laikā iepeldējušās zivis, tāpēc šajās vietās bieži rosās maluzvejnieki, kas bija par pamatu reida rīkošanai.

5.maijā, veicot pārbaudi dabas liegumā "Mežole", kas atrodas Smiltenes novada Launkalnes pagastā netālu no lieguma robežas esošajos Avotu dīķos, izņemts aptuveni 80 metrus garš nelegāls zvejas tīkls, kas ūdenstilpē bija atradies jau vairākas dienas, un kopā ar daudzām karūsām un līņiem tīkla linumā bija sapinusies un gājusi bojā arī meža pīle, par inspektoru atklāto pastāstīja Pērle.

Savukārt brekšu nārsta laikā 10.maijā kopā ar Apes novada pašvaldības policiju tika apsekotas aizsargājamo ainavu apvidus "Ziemeļgauja” teritorijas Gaujienas un Virešu pagastā. Inspektori pārbaudīja arī blakus esošo Zvārtavas ezeru, bet 13.maijā pārbaudes laikā dabas liegumā "Sedas purvs" tika atrasta atstāta gumijas laiva, kas vedināja uz domām par izliktiem tīkliem. Abos reidos atklāti un izņemti nelikumīgi izlikti tīkli.

Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas inspektori atgādina, īpaši vimbotājiem, ka makšķernieks vienlaicīgi drīkst izmantot divus makšķerēšanas rīkus, neattālinoties no tiem tālāk par 50 metriem.

Pērle arī norādīja, ka administratīvi sodāms pārkāpums ir ne tikai nēģu ķeršana, bet arī to pārdošana un jo īpaši pirkšana. Fiziskas personas iespējams sodīt ar 50 līdz 300 latu naudas sodu.

Komentāri 1

Hobiji