Dzinējmedības šoruden dažviet ies secen

Latvijā, sākot no šā mēneša,  ir atļautas kolektīvās medības ar dzinējiem, taču tajās nevar doties Strenču novadā un arī vairākos Valkas novada pagastos.

Sakarā ar konstatētiem jauniem Āfrikas cūku mēra saslimšanas gadījumiem medības ar dzinējiem un traucēšanu kopumā nav atļautas 111 pagastos Latgalē un Vidzemē.Pēc Valsts meža dienesta sniegtās informācijas, to vidū Ziemeļaustrumu virsmežniecībā ir Vijciema pagasts, Ziemeļvidzemes virsmežniecībā - Brenguļu, Burtnieku, Ērģemes, Ēveles, Jērcēnu, Jeru, Kauguru, Kārķu, Ķoņu, Naukšēnu, Plāņu, Rencēnu, Trikātas, Valkas un Valmieras pagasti.Mednieku biedrības “Jērcēni” mednieks Jānis Ence šādu aizliegumu vērtē kā neloģisku. 

“Ja mēs epicentrā, piemēram, Jērcēnu pagastā medījam mežacūkas ar dzinējiem, tad  dzīvnieks neaizies tālāk par diviem vai trijiem kvartāliem un ārpus šās zonas netiks izdzīts.  Ja valsts grib, lai samazina meža cūku skaitu, tad ļaujiet tādā vietā medīt,” savu subjektīvo viedokli pauž J. Ence.Tikmēr kaimiņos, Smiltenes novadā, vairāki mednieku kolektīvi jau atklājuši dzinējmedību sezonu. Biedrība “Palsmanes mednieku klubs”  medības ar dzinējiem šomēnes sarīkojusi pat divreiz.

 “Mednieku tradīcijas nelaižam postā. Pīļu medību sezonas atklāšana, tāpat kā pirmās dzinējmedības ir svēta lieta,” saka biedrības  valdes priekšsēdētājs Jānis Pērle.Sezonas atklāšanā biedrības “Palsmanes mednieku klubs” kontā ir trīs medījumi. Mežacūku nošāva  Margonis Ceriņš, staltbrieža govi - Jānis Pērle juniors, lapsu - Aleksandrs Ābele. 

Otrajās dzinējmedībās veicās Egijam Dimiņam, kura guvums ir alnis un aļņa teļš. Sestdien, 18.oktobrī, dzinējmedību sezonu atklāja Smiltenes novada mednieku klubs “Laiksne”.  Smiltenes pagasta teritorijā tika nomedīti viens alnis, divi staltbrieži un divas mežacūkas, informē kluba valdes priekšsēdētājs Aigars Vīvuliņš.Pirms dzinējmedību sezonas uzsākšanas mednieki mežā izlika pašu izgatavotos podestus drošākai šaušanai.

Hobiji