Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ēveles un Jērcēnu pusē siro vilki

Pagājušajā nedēļā Strenču mežniecības mežzinis mednieks Jānis Ence tikai divus kilometrus no Jērcēnu pagasta centra - "Kannenieku" tīrumā nomedīja aptuveni divus trīs gadus vecu vilku.

 

Mednieks stāsta, ka sēdējis medību tornī un gaidījis parādāmies mežacūkas, bet ieraudzījis divus vilkus. Viņš pieļauj, ka pelēči nākuši meklēt ēdienu, jo nenopļautajos tīrumos bieži vien ganās stirnas. J. Ence stāsta, ka dzīvnieka āda un galvaskauss nodots pētīšanai Rīgā, lai uzzinātu īsto vilka vecumu. To var noteikt pēc ilkņa. Diemžēl otrs pelēcis paspējis aizbēgt.

 

 

Mednieks secina, ka pēdējā laikā Ēveles, Jērcēnu un Sedas pusē mednieki manījuši sirojam vilku barus. Strenču mednieki ziņojuši, ka Sedas purvā mītošajiem sešiem vilkiem parādījušies pieci seši kucēni. Arī Ēveles pagastā netālu no Dakstiem manīti seši vilki. Savukārt svētdien Ēveles pusē pagasta mednieki netālu no "Pītiem - Vecpītiem" manījuši trīs vilkus.

 

"Pelēči nav drauds cilvēkiem, jo viņi paši baidās, bet mājdzīvniekiem gan," brīdina mednieks. Netālu, kur siro vilki, atrodas arī zemnieku saimniecības "Ķempēni" aitu kūtis. Pēc neoficiālas informācijas, tur esot bez vēsts pazudis jērs.

 

Vilks ir tipisks gaļēdājs, kas augu barību lieto tikai izņēmuma kārtā. Vilki ēd galvenokārt savvaļas dzīvniekus (stirnas, staltbriežus, mežacūkas), mājas pārnadžus - (aitas, kazas, teļus) un mazos mājlopus (vistas, kaķus un citus). Ķer arī sīkākus zīdītājus - lapsas, jenotsuņus, zaķus, bebrus.

Hobiji