Igaunijā avarējis Latvijas pasažieru autobuss

Pagājušajā naktī Igaunijā avarējis Latvijas pasažieru autobuss, kurā braukuši vairāk nekā 30 cilvēku - zemledus makšķernieki, kas bijuši ceļā uz Peipusa ezeru. Avārija notikusi ap plkst.2.50 netālu no Valkas, kur ceļš bija ļoti apledojis un slidens. Autobuss iebraucis grāvī un apgāzies uz kreisajiem sāniem.

 

Laikraksts „Diena", atsaucoties uz ziņu aģentūru BNS vēsta, ka autobusa „Neoplan" šoferis bijis skaidrā, bet autobusa riepas - ziemas sezonai atbilstošas. Taču ceļš avārijas vietā bijis apledojis un slidens.

 

 

Bojāgājušie ir kāds 1985.gadā dzimušais Vjačeslavs un 1953.gadā dzimušais Jānis. Savukārt vēl desmit cilvēki nogādāti slimnīcās - kāda sieviete, kura, visticamāk, cietusi vissmagāk, ievietota slimnīcā Pērnavā, bet pārējie deviņi slimnīcā Valgā.

 

 

Ārlietu ministrijas pārstāvis Ivars Lasis šodien intervijā Latvijas radio avārijas faktu apstiprināja; viņš sacīja, ka autobusā atradās aptuveni 28 - 30 cilvēki, 14 personas esot cietušas, deviņām sniegta pirmā medicīniskā palīdzība, 3 cilvēki atrodas slimnīcā, bet 2 ir miruši. Latvijas vēstniecība un konsulārais dienests uztur kontaktus ar Igaunijas policiju, lai noskaidrotu negadījuma apstākļus un sniegtu konsulāro palīdzību.

 

 

Savukārt Igaunijas policija ziņo, ka tie pasažieri, kuri avārijā necieta, jau devušies atpakaļ uz Latviju ar citu autobusu, bet autobusa šoferis Valgā sniedz liecības. Negadījums noticis autoceļa Valga - Tartu 40.kilometrā. Sākotnējā informācijas liecina, ka šoferis ir bijis skaidrā.

 

 

Latvijas Ārlietu ministrija aicina iedzīvotājus, kuru tuvinieki varētu atrasties avarējušajā autobusā, zvanīt pa tālruni 29287398, lai saņemtu sīkāku informāciju.

 

 

Saskaņā ar Ārlietu ministrijas preses sekretāra Ivara Laša rīcībā esošo informāciju, braucienu uz Peipusa ezeru organizējis kāds makšķernieku veikals.

Hobiji