Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunajā lūšu medību sezonā Valkas rajonā plēsoņas no trijiem medniekiem neizspruka 2

Jaunajā lūšu medību sezonā diviem Valkas rajona medību kolektīviem izdevās tikt pie vairākām trofejām. Vienu lūsi izdevās nomedīt Grundzāles medību kolektīva vadītājam, bet divus - variniešiem.

 

Lūšu medību sezona ilgst no 1. decembra līdz noteiktā limita sasniegšanai, bet ne ilgāk par 31. martu. 2008./2009. gada medību sezonā lielākais pieļaujamais lūšu nomedīšanas apjoms ir 117 šīs sugas dzīvnieki.

 

 

Ziemeļvidzemes virsmežniecībā, kura sevī ietver Valkas, Valmieras un Cēsu rajonu, ļauts nomedīt 22 lūšus. Ziemeļvidzemes medību inženieris Aigars Ennītis stāsta, ka patlaban kopā pa trijiem rajoniem nomedīti septiņi lūši, no tiem trīs - Valkas rajona medniekiem. Savukārt pirmajās deviņās dienās, kopš lūšu medību sākuma, valstī nomedīts 21 plēsoņa.

 

Veiksmīgas aizvadītās medības bija medību kolektīvam "Variņi". Kolektīva priekšsēdētājs Arnis Stīpnieks aizrautīgi stāsta, ka dienā, kad redzamība mežā bijusi slikta un visapkārt sniegs, mednieki ielenkuši četrus lūšus.

 

 

Todien Jeronīns Gutāns nomedījis lūšu māti, bet nākamajā dienā mednieks Guntārs Vītiņš ticis pie lūšu tēva. Mazie gan aizmukuši no medniekiem.

 

 

"Pagājušajā sestdienā novērojām, ka aptuveni septiņu lūšu pēdas norāda, ka tie devušies kāda Rīgas medību kolektīva teritorijas virzienā," atklāj A. Stīpnieks. Viņaprāt, divi lūši vēl esot palikuši, ko mednieki centīšoties nomedīt nākamajās medībās.

 

Arī Grundzāles medību kolektīvam neizpalika prieks. Vienu lūsi nomedīja kolektīva vadītājs Juris Elstiņš.

 

A. Ennītis uzskata, ka atļauto medījamo lūšu skaits ir pietiekošs, jo pirms pieciem gadiem visā valstī varēja nomedīt vien 50, bet tagad jau 117. "Kopš lūšu medības sākas decembrī, nevis kā agrāk rudenī, dzīvnieku skaits ir palielinājies.

 

 

Tolaik sezonas pirmajās medībās vairāk sanāca nošaut lūšu mātes, kuru mazuļi nespēja izdzīvot. Tagad, decembrī, kad sākas medības, viņi ir jau paaugušies," stāsta Ziemeļvidzemes medību inženieris. Viņš piebilst, ka vienmēr būs kāds, kuram nomedījamo dzīvnieku atļautais skaits šķitīs mazs.

 

Visā Latvijā bez lūšiem var medīt staltbriežus, cūkas, lapsas, jenotsuņus,vilkus un bebrus.

Komentāri 2

Greenpeace

Jaunajā lūšu medību sezonā Valkas rajonā trīs mednieki no plēsoņas neizspruka.

pirms 9 gadiem, 2008.12.17 11:22

Hobiji