Jaunajā medību sezonā būs atļauts nomedīt 150 vilkus

Vilku 2009./2010.gada medību sezona sāksies 15.jūlijā un Valsts meža dienests (VMD) ir atļāvis nomedīt 150 vilkus, aģentūru LETA informēja VMD Medību daļas vadītāja vietnieks Jānis Ozoliņš.

 

Viņš stāstīja, ka pēc tam, kad būs nomedīts noteiktais vilku skaits, tiks analizēts, vai tie ir nomedīti vienmērīgi pa visu valsti vai kādos reģionos tiks nomedīts izteikti daudz vilku. Pēc analīzes tiks pieņemts lēmums noteikt papildu limitu vai nē.

 

 

"Pērn valstī nomedīja 200 vilkus, bet šogad mēs esam nedaudz piesardzīgi un skatīsimies, cik ātri un kurās vietās vilki tiks nomedīti. Salīdzinājumā ar citu dzīvnieku populāciju pēdējos gados vilku populācija valstī ir nemainīga, ko nevar teikt par lūšiem, kuru skaits ir palielinājies visā valstī. Interesanti, ka vilku populācija atjaunojusies Igaunijas pierobežā.

 

 

Piemēram, 2005.gadā un 2006.gadā Limbažu rajonā šķita, ka visi vilki ir nomedīti, bet pērn Valmieras un Limbažu rajonā tika nošauti aptuveni 20% no visiem valstī nomedītajiem vilkiem. Igauņi un lietuvieši kopš 2004.gada medīja krietni mazāk vilku nekā mēs, un viņiem šo dzīvnieku populācija strauji palielinājās. Latvijā nomedīto vilku skaits pēdējos gados ir bijis nemainīgs, tāpēc šo dzīvnieku populācija ir stabila," stāstīja Ozoliņš.

 

 

Jaunajā medību sezonā saglabāsies tādi paši medību reģistrācijas un ziņošanas nosacījumi kā iepriekšējos gados. Daļa no nomedītajiem dzīvniekiem tiks nodoti zinātniskiem mērķiem, lai ievāktu materiālus monitoringam. Lai noteiktu vilku vecumu, tiks ievāktas vilku ilkņa saknes, no vilku mātītēm tiks ievākti reproduktīvie orgāni, lai redzētu, cik daudz mazuļu bijis iepriekšējā metienā, tiks ievākts arī kuņģa saturs un ģenētiskie paraugi.

 

 

Monitoringa mērķis ir sistemātiski iegūt datus par starptautiski apdraudētu, bet lokāli plaši izplatītu sugu populāciju stāvokli saistībā ar pieļaujamām izmantošanas normām un paņēmieniem, proti, noteikt, vai populācijas sekmīgi atjaunojas pie dotās medību slodzes.

Vilku medības ilgst līdz noteiktā medību limita sasniegšanai, bet ne ilgāk par 31.martu.

Hobiji