Kaislīgi makšķernieki ir gan vīrieši, gan sievietes 4

Nesen Grundzāles pagastā, atpūtas un sporta kompleksā “Trīssaliņas”, viesojās televīzijas raidījuma “Zveja” komanda. Veidotajos raidījumos tradicionāli piedalās labākie Latvijas makšķernieki un dabas draugi. Izrādās, kaislīgs makšķernieks ir arī “Trīssaliņu saimnieks” Aigars Šmulāns.
 

A. Šmulāns “Ziemeļlatvijai” stāsta, ja vien būtu laiks, uz copi varētu braukt vai katru dienu. “Ja vakarā esmu nolēmis, ka agri no rīta, līdz ar gaismiņu braukšu makšķerēt, tad tā arī no satraukuma un lielās domāšanas par copi visu nakti aizmigt nevaru. Beigās jau naktī dodos prom,” atklāj makšķernieks.

“Trīssaliņās” jau kolhoza laikā bija izrakts neliels dīķis – tāda kā zivju audzētava.  “Pirms aptuveni desmit gadiem to pirmo reizi izrakām lielāku un dziļāku, salaidām zivis. Taču jau pirmajā ziemā visas zivis izslāpa un gāja bojā, jo dīķis izrādījās pa seklu. Nākamā ziemā rakām vēl dziļāku un atkal laidām iekšā zivis. Arī salas tad tika izveidotas izteiktākas un augstākas, lai uz tām varētu uzcelt nelielas atpūtas mājiņas,” atceras A. Šmulāns.

Patlaban ir pabeigts viens zivju dīķis (četru hektāru liels). Tajā dzīvo karpas, līdakas, līņi. Ir arī iesākts rakt otrs, kas būs aptuveni hektāru liels.

Noskaidrojām, ka zivis netiek speciāli piebarotas. Lai tās pa ziemu neizslāptu un neietu bojā, tad tiek cirsti lieli āliņģi, kuros saliek airatorus, kas ražo skābekli un nodrošina zivīm to nepieciešamā  daudzumā. Tas ir īpaši nepieciešams šobrīd, kad dīķi klāj divas ledus kārtas, pa vidu starp tām vēl ūdens un zivīm paliek pavisam maz vietas.

Lielākais loms “Trīssaliņās” ticis pašam kompleksa saimniekam. “Laikam pats vislabāk ar savām zivīm saprotas un zina, kur un kā  noķert,” piebilst A. Šmulāna sieva Daila.  Lielākā līdaka bija pagājušajā pavasarī – 98 centimetrus gara un 6,8 kilogramus smaga. Savukārt lielākā karpa bijusi 6,5 kilogramus smaga.

Gada siltākajā laikā makšķerēšanas priekus izbauda arī “Trīssaliņu” viesi. Kompleksa saimnieki novērojuši, ka kaislīgi makšķernieki ir gan vīrieši gan sievietes. Makšķerēšana aizrauj arī bērnus.

Komentāri 4

sviesc

Aigars malacis, gan ar atpūtas vietām, gan dīķiem un zivīm, arī par organizētajiem pasākumiem bērniem, pieaugušajiem.Tur ir ko skatīt un kur atpūsties.Lai Tev veicās un esi tik pat apņēmības un spēka pilns:))

pirms 7 gadiem, 2013.03.09 13:07

copmanis

Manējais šitādas siļķītes uz dzīvo liek

pirms 7 gadiem, 2013.03.09 13:35

laimonis

Šmirlam tur ir superiīgi sataisīts viss. Viss līdz sīkumiem ir nostrādāts, malacis! Bet, es neticu, ka tās līdakas raidījumā netika noķertas pirms tam..

pirms 7 gadiem, 2013.03.09 18:36

Hobiji