Latvijā noslīkuši pirmie zemledus makšķernieki

Ceturtdien Latvijā dzīvību zaudējuši pirmie divi zemledus makšķernieki šosezon, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka palīdze Inga Vetere.

Balvu rajona Viļakas ezerā āliņģī ielūzis un noslīcis kāds 56 gadus vecs vīrietis. Vetere sacīja, ka šajā ezerā no viena krasta zivis joprojām ķer "parastie" makšķernieki, bet pie otra krasta ezeru jau pārklājis "nosacīts ledus" un uz tā parādījušies pirmie bļitkotāji. Savukārt kāds 45 gadus vecs zemledus makšķernieks noslīcis Rēzeknes rajona Adamovas ezerā.

Kāda noslīkuša vīrieša līķis atrasts arī Daugavā pie Lucavsalas, taču viņš, visticamāk, nebija bļitkotājs. VUGD pieļauj, ka noslīkušais bijis bezpajumtnieks, kas dzīvību zaudējis jau agrāk. To patlaban pārbauda policija.

Vetere informēja, ka novembrī noslīkuši jau deviņi cilvēki - pārsvarā makšķernieki.

VUGD aicina cilvēkus vēl nekāpt uz ledus, pat ja atsevišķās vietās tas jau parādījies. Tāpat bļitkotāji tiek aicināti padomāt, kādu piemēru ar savu rīcību viņi rāda bērniem, kuri, redzot uz ledus cilvēkus, arī grib ledus segu izmēģināt.

Hobiji