Līdz gada nogalei gandrīz izpildīts nomedījamo vilku limits

Līdz gada nogalei gandrīz izpildīts nomedījamo vilku limits un vilku medības valstī ir faktiski pārtrauktas, aģentūru LETA informēja Valsts mežu dienesta (VMD) Medību daļas vadītāja vietnieks Jānis Ozoliņš.

 

Līdz 29.decembrim valstī bija nomedīti 142 vilki. 2008./2009.gada medību sezonā VMD ir noteicis lielāku pieļaujamo vilku nomedīšanas limitu - 150 dzīvniekus, iepriekšējā sezonā tie bija 130 dzīvnieki.

 

 

"Šis ir pirmais gads, kopš 2004.gada, kad tika pirmo reizi noteikts vilku medību limits, ka tik ātri tiek nošauts noteiktais dzīvnieku skaits. Šogad medniekiem ir labāki medību apstākļi, jo ir sniegs un turklāt daudz brīvu dienu. Acīmredzot arī vilku populācija ir liela, jo, ja nebūtu dzīvnieku, tos nevarētu arī tik daudz nošaut. Lai gan pagājušā gadsimta 90.gadu vidū medību sezonā tika nošauti pat 400 vilki," stāstīja Ozoliņš.

 

 

VMD Medību daļa janvārī veiks rūpīgu vilku populācijas analīzi, saskaitot nošauto vilcēnu, vilceņu un vilku skaitu, tāpat tiks ņemts vērā arī vilku uzbrukumu skaits mājdzīvniekiem un lemts par papildu limita noteikšanu.

 

 

Ozoliņš prognozēja, ka februāra beigās un martā papildus atļaus nošaut līdz 50 vilkiem. Visvairāk vilku nošauts Kurzemē un Vidzemē, kur tas iepriekš nebija raksturīgs.

 

"Iespējams, ka Vidzemē daudz siro vilki, kas pārnākuši no Igaunijas, kur iepriekšējos gados bija ierobežotas medības un populācija ir savairojusies. Šogad viņi ir palielinājuši nomedījamo dzīvnieku skaitu, bet to, kā viņiem ir veicies, patlaban nezinu. Nākamā gada sākumā sazināšos ar Igaunijas un Lietuvas kolēģiem, lai varētu pieņemt lēmumu par papildu limita noteikšanu," stāstīja Ozoliņš.

 

 

Jau ziņots, ka vilku medību sezona ilgst no 31.jūlija līdz Valsts meža dienesta (VMD) noteiktā nomedīšanas limita sasniegšanai, bet ne ilgāk par nākamā gada 31.martu.

Šī gada 28.martā, vienā no retajām 2007./2008.gada medību sezonas dienām, kad sniegs klāja lielāko daļu Latvijas teritorijas, svaigas vilku pēdas konstatētas pavisam 182 no 648 uzskaites apgaitām jeb 28,1%.

 

 

Vairāk par pusi no pārbaudītajām apgaitām vilki bija svaigi "sapēdojuši" Dienvidkurzemes un Sēlijas virsmežniecībās, kā arī Talsu un Ventspils rajonos. Vismazāk svaigu vilku pēdu atrasts Rīgas-Ogres un Ziemeļvidzemes virsmežniecībās.

Hobiji