Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Medniekiem tuvākā šautuve – Latgalē

Turpmāk medniekiem, lai iegūtu vītņstobra ieroča glabāšanas un lietošanas atļauju, nāksies kārtot praktisko eksāmenu, bet Valkas rajonā to nav iespējams izdarīt.

Kā pastāstīja Ziemeļvidzemes virsmežniecības medību inženieris Aigars Ennītis, jaunā kārtība stājusies spēkā ar 12. janvāri, bet Valkas rajonā problēmas sagādā praktiskā eksāmena norises vieta. Lai rajona mednieki nokārtotu eksāmenu, viņiem būs jāmāk 100 metru distancē šaut pa stāvošu un kustīgu mērķi - aļņa figūra. Bet tuvākā vieta, kur to varēs paveikt, ir Latgalē. "Pašlaik Balvu rajona Rugāju pagastā notiek līgumu slēgšana par šautuves iznomāšanu. Līdz ko būs paveikti nepieciešamie darbi, mēs informēsim medību kolektīvus par praktiskā eksāmena kārtošanas vietas iespējām," atklāj Medību inženieris A. Ennītis.Pretendentiem uz vītņstobra ieroča glabāšanas un lietošanas atļauju, praktiskajā eksāmenā būs jāveic 10 šāvieni - četri no tiem pa stāvošu mērķi, bet seši - pa skrejošu. Pārbaudījumu būs nokārtots tad, ja no 100 iespējamajiem punktiem vismaz puse būs iegūta.A. Ennītis piebilst, ka šajā eksāmenā tiks pārbaudīts un vērtēts tas, cik droši mednieks rīkojas ar ieroci. Piemēram, vai mednieks ar ieroci rokā kustoties neapdraud apkārtējos cilvēkus, šaujamierocis ir lādēts ar spēcīgām patronām un ierindojams bīstamo priekšmetu sarakstā.

Hobiji