Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mednieks bebru medībās, visticamāk, nogalināts aiz neuzmanības

Pirmdien, 31.martā, Austrumlatgales virsmežniecības Ludzas mežniecības teritorijā bebru medībās vīrietis, visticamāk, nogalināts aiz neuzmanības, aģentūrai LETA sacīja Ludzas rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Aleksandrs Kiseļovs.

 

 

Kiseļovs pastāstīja, ka par nogalināšanu aiz neuzmanības, rīkojoties ar šaujamieroci, paredzamais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem.

 

 

Pašlaik ir nopratināti nelaimes gadījuma liecinieki, veikta notikuma vietas apskate un nozīmētas tiesu medicīniskā ekspertīze un ieroču ekspertīze. Citi notikušā apstākļi tiek skaidroti.

Zināms, ka negadījums noticis tumšajā diennakts laikā, sliktos redzamības apstākļos un šāvējs neesot bijis alkohola reibumā.Par notikušo sākts kriminālprocess.

 

 

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Ludzas rajona Policijas pārvaldē, abi negadījumā iesaistītie vīrieši bijuši labi draugi. Abi vīrieši dzimuši 1960.gadā un savulaik mācījušies kopā. Arī vēlāk uzturējuši draudzīgas attiecības starp abu ģimenēm. Pašlaik visticamākā versija par notikušo ir, ka noticis nelaimes gadījums.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka, kaut arī bebru medību sezona ir beigusies, tomēr turpinās bebru medības vietās, kur tie nodara postījumus, tāpēc Valsts meža dienests pievērš īpašu uzmanību un atgādina, ka, medījot bebrus postījumu vietās, ir stingri jāievēro medību noteikumu prasības.

Medījot krēslas apstākļos, īpaša uzmanība jāpievērš tam, ka medību platībās var atrasties ne tikai mednieki, bet arī citi cilvēki, kā arī nemedījami dzīvnieki.

 

 

Mednieks ar medību šaujamieroci jebkuros apstākļos rīkojas kā ar pielādētu. Aizliegts šaut uz neskaidri redzamu mērķi, piemēram, tumsā, pret sauli, uz dzīvnieku, ko aizsedz koku un krūmu zari, zāle.

Medības diennakts tumšajā laikā atļautas tikai no paaugstinājuma. Mednieka stāvēšanas vai sēdēšanas platformai jāatrodas vismaz 2,5 metru augstumā virs zemes. Medības ar medību šaujamieročiem nav atļautas, ja dabiskais apgaismojums nenodrošina mērķa izšķiršanu. Bebru medībās nav atļauts izmantot mākslīgos gaismas avotus.

 

 

Individuālajās medībās par medību vadītāju uzskata personu, pie kuras ir medību pārskats un medību atļauja. Medību vadītāja pienākums ir atbildēt par medību organizāciju, norisi un kārtību.

Tas nozīmē, ka medību vadītājam ir jāinformē medību dalībnieki par medību drošības prasībām, medību kārtību, jānosaka mednieku atrašanās vietas medību laikā. Medniekiem jāņem vērā, ka, piesakot medības postījumu vietās, ir jānorāda konkrēta medību vieta.

 

Hobiji