Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nākamajā medību sezonā drīkstēs nomedīt 150 vilkus

Valsts meža dienests (VMD) noteicis lielāku pieļaujamo vilku nomedīšanas limitu 2008./2009.gada medību sezonai - 150 dzīvnieku, aģentūru LETA informēja VMD Valsts meža dienesta preses sekretāre Selva Šulce.

 

Jau ziņots, ka 2007./2008.gada medību sezonā drīkstēja nomedīt 130 dzīvniekus, taču VMD izdeva rīkojumu, kas nosaka, ka papildus drīkstēja nomedīt 20 vilkus Dienvidkurzemes un Ziemeļkurzemes virsmežniecības un Zemgales virsmežniecības Auces, Dobeles un Jelgavas mežniecību kontrolējamajās teritorijās.

 

 

Šāds lēmums pieņemts tāpēc, ka 2007.gada vasarā un rudenī Dienvidkurzemes virsmežniecībā nav mazinājušies vilku uzbrukumi mājlopiem un 2008.gada februārī Jelgavas rajona Glūdas pagastā nošāva ar trakumsērgu slimu vilku.

 

 

Organizējot vilku medības, jāievēro speciāli nosacījumi. VMD organizē medību iesniegumu pieņemšanu tā, lai medību tiesību lietotāji tiktu informēti par medību pieteikšanas brīdī izmantoto vilku limita daļu.

 

 

Par katru nomedīto vilku tiek aizpildīts noteikta parauga akts, pamatojoties uz medību vadītāja sastādītu un iesniegtu aktu, nomedītā dzīvnieka īpašniekam izsniedz aizpildītu stingrās uzskaites vilka medību atļauju.

 

 

Vienas darba dienas laikā pēc vilka nomedīšanas par nomedītajiem vilkiem un izsniegtajām vilku medību atļaujām jāinformē VMD Medību daļa. Par ikvienu vilku, kura bojā ejas cēlonis nav medīšana, vienas darba dienas laikā jāinformē VMD Medību daļa.

 

 

Saņemot paziņojumu par 140 vilku nomedīšanu valstī kopumā, nekavējoties jāpārtrauc vilku medību pieteikumu pieņemšana bez ikreizējas saskaņošanas ar VMD Medību daļu.

VMD Medību daļai jānodrošina, lai netiktu pārsniegts lielākais pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms valstī, koordinējot vilku medību pieteikšanu virsmežniecībās no brīža, kad līdz kopējā limita izpildei ir atlikuši desmit vilki.

 

 

Šī gada 28.martā, vienā no retajām 2007./2008.gada medību sezonas dienām, kad sniegs klāja lielāko daļu Latvijas teritorijas, svaigas vilku pēdas konstatētas pavisam 182 no 648 uzskaites apgaitām jeb 28,1%.

 

 

Vairāk par pusi no pārbaudītajām apgaitām vilki bija svaigi "sapēdojuši" Dienvidkurzemes un Sēlijas virsmežniecībās, kā arī Talsu un Ventspils rajonos. Vismazāk svaigu vilku pēdu atrasts Rīgas - Ogres un Ziemeļvidzemes virsmežniecībās,

 

 

Jau ziņots, ka vilku medību sezona ilgst no 15.jūlija līdz VMD noteiktā nomedīšanas limita sasniegšanai, bet ne ilgāk par 31.martu.

Hobiji