Nomedīti limitā noteiktie vilki

Valstī pārtrauktas vilku medības, jo ir izpildīts viss 2008./2009. gada medību sezonā Latvijā nomedījamo vilku limits. Tas tika izdarīts, nomedījot 150 vilkus.

 

Valsts mežu dienesta (VMD) Medību daļas vietnieks Jānis Ozoliņš informē, ka tuvāko nedēļu laikā tikšot lemts par papildu limita noteikšanu, jo medniekiem ir vēlme vilkus medīt vēl. Viņš norāda, ka nav iemesla, kāpēc vajadzētu aizliegt papildu limita noteikšanu, jo vilku populācija Latvijā esot palielinājusies. Valsts mežu dienests to izanalizēs, lai varētu pieņemt argumentētu lēmumu par papildu limita noteikšanu.

 

VMD Medību daļa veiks rūpīgu vilku populācijas analīzi, saskaitot nošauto vilcēnu, vilceņu un vilku skaitu. Tiks ņemts vērā arī vilku uzbrukumu skaits mājdzīvniekiem un lemts par papildu limita noteikšanu.

 

Ziemeļvidzemes medību inženieris Aigars Ennītis uzskata, ka pilnīgi droši vajag palielināt nomedījamo vilku limitu. Šo dzīvnieku ir daudz. Valkas rajonā pēdējo triju vilku medību sezonu laikā (ieskaitot šo) ir nomedīti tikai divi vilki.

 

 

"Viens no tiem ir Jērcēnos, bet otrs Ērģemes pagastā," piebilst A. Ennītis.Vilku medību sezona ilgst no 31. jūlija līdz VMD noteiktā nomedīšanas limita sasniegšanai, bet ne ilgāk par 31. martu.

Hobiji