Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nošauj trīs vilkus

"Apvienojot vairāku Aizkraukles rajona Daugavas kreisā krasta mednieku kolektīvu spēkus, otrdien Jaunjelgavas mežniecības teritorijā, netālu no Tentēniem Valles pagastā, izdevās ielenkt septiņus vilkus. Trīs no viņiem nomedīti. Tik veiksmīgas vilku medības ir retums." raksta www.staburags.lv

Prāvais vilku bars Taurkalnes apkaimes mežā mita jau kopš rudens. Mednieki daudzreiz bija redzējuši vilku pēdas, ne reizi vien mežā atraduši saplosītu dzīvnieku atliekas. Tika nolemts pelēčus nomedīt, kavēja vien nepiemērotie laika apstākļi. Otrdien uzkrita svaigs sniegs, un mednieku kolektīvu "Cauna", "Vāverīte", "Jaunjelgava", "Sērene", "Kurmene", Arņa Onužāna individuālā medību iecirkņa dalībnieki steidza meklēt svaigas vilku pēdas. Vilku baru atklāja Arņa Onužāna individuālajā medību iecirknī. Arī citviet bija redzamas pelēču pēdas, taču nolēma medīt lielo vilku baru, kurā bija septiņi dzīvnieki.

- Lai medības izdotos, bija svarīgi nodalīt pēc iespējas mazāku meža gabalu, kurā bija dzīvnieki, - stāsta šo medību vadītājs Aleksandrs Francs. - Šobrīd vilkiem sākas riesta laiks, un viņi ir ļoti tramīgi, nepārtraukti pārvietojas. Svaigajā sniegā labi varēja izsekot pelēču nakts gaitām. Dzīvniekus izdevās ielenkt nelielā meža nostūrī.

Sapulcinājām medniekus, izvēlējām trīs dzinējus, un medības varēja sākties. Mednieki nostājās pēc numuriem. Es pats paliku vietā, kur vilki bija iegājuši mastā. Neilgi pēc dzīšanas sākuma sadzirdēju nočabam sniegu. Pa niedrāju steidza pieci vilki, spriežot pēc izskata - jaunā vilku paaudze. Bija svarīgi izšaut, kamēr viņi vēl mastā, lai pelēčiem liegtu iespēju aizbēgt. Pirmais no vilkiem pēc šāviena sabruka, pārējie steidza atpakaļ mežā. Saucu kaimiņu medniekam, ka redzēju vilkus. Arī viņam izdevās nomedīt vienu vilku. Pēc neilga laika nošāva vēl vienu. Pārējiem, tajā skaitā vecajiem vilkiem, izdevās aizbēgt.

Vilku medībās pusi iznākuma nosaka veiksme. Pārējo - operatīva rīcība. Aizkraukles rajonā veiksmīgas vilku medības sniega trūkuma dēļ notikušas reti. Turklāt triju pelēču nomedīšana vienā reizē ir liels retums. Tas izdevās vairāku mednieku kolektīvu sadarbības un mednieku atsaucības rezultātā.

Vilku mēdz dēvēt par meža sanitāru, taču, ja šo dzīvnieku ir pārāk daudz, viņi nopietni apdraud pārējo dzīvnieku populāciju, kā arī var apdraudēt zemnieku ganāmpulkus.

FAKTS.

Latvijā mīt aptuveni 1000 vilku. Šogad Latvijā atļauts nomedīt 130 pelēču. Aizkraukles rajonā jau nomedīti 4. Vairumā Eiropas Savienības valstu vilku medības ir aizliegtas.

Hobiji