Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noskaidroti uzvarētāji konkursā „Burtnieka lielā zivs 2012”

Burtnieku novada pašvaldība arī 2012. gadā aicinājusi makšķerniekus pieteikt vērtīgākos un lielākos gūtos lomus konkursā „Burtnieka lielā zivs”, noskaidrojot uzvarētājus trīs nominācijās – „Lielā Līdaka”,  „Lielais zandarts” un „Gada pārsteigums. Konkusa mērķis ir veicināt makšķerēšanas tradīciju saglabāšanu un attīstīšanu Burtnieka ezerā, kas slavens ar saviem bagātīgajiem zivju resursiem visā Latvijā un ārpus tās robežām.

 

 „2012. gadā Burtnieks ne vienmēr lutināja makšķerniekus ar bagātīgiem lomiem, tomēr grēks būtu žēloties, jo bija labi lomi gan ziemā uz ledus, gan maijā un jūnijā, gan arī rudens cope četras nedēļas bija tik ražīga ar liela izmēra līdakām, ka novembra beigās krita Burtniekā pievārētas līdakas rekords,” uzsvēra Burtnieku novada pašvaldības Dabas resursu nodaļas vadītājs Raimonds Indrāns.

Jau pieminētais noķertās līdakas rekords nu pieder Normudam Ivzānam no Preiļiem, kurš ceļu uz Burtnieku mēro jau 17 gadu. Tiesa, uz tik lielu lomu viņš pats pat cerējis nebija, tāpēc prieks par paveikto divtik liels. Normunda Ivzāna līdaka bija 17,6 kilogramus smaga un 124 centimetrus gara, un, protams, ar tik iespaidīgu milzeni lomā viņš pamatoti kļuvis par konkursa „Burtnieka lielā zivs 2012” uzvarētāju kategorijā „Lielā Līdaka 2012”.

Nominācijā „Lielais Zandarts 2012” arī šosezon turpinātas ģimenes makšķerēšanas tradīcijas. Auniņu ģimene veiksmīgi spējusi gūt ievērojamāko lomu trešo gadu pēc kārtas. Šoreiz vērtīgais zandarts ticis Zaigai Auniņai, kurš bija 11,7 kilogramus smags. Starp citu – viņas kontā arī otrā lielākā līdaka, kas pieteikta „Burtnieka lielā zivs 2012” konkursam (13,72 kilogrami), bet Arņa Auniņa noķertā līdaka ieņēma godpilno trešo vietu ar 13,4 kilogramiem.

Savukārt par „Gada Pārsteigums 2012” autoru kļuvis Atis Lokmanis, kuram 2012. gads bijis labvēlīgs ar 1,2 kilogramus un tieši metru garo zuti.

„Zutis kā gada lielākais pārsteigums ir arī simboliski. Aizvadītajā gadā pastiprināti tika strādāts pie zivju resursu atjaunošanas ezerā, un maijā Eiropas zušu atjaunošanas programmas ietvaros Burtniekā ielaidām 400 000 mazos stikla zušu mazuļus. Tie pie mums atceļoja no Saragasu jūras caur Lielbritāniju,” uzsvēra Raimonds Indrāns, atgādinot, ka pēdējoreiz Burtniekā zušu krājumi atjaunoti tālajā 1988. gadā.

Šis nav pēc izmēriem lielākais loms, kas gūts Burtnieka ezerā un būtu uzskatāms par atbilstošu minētajai kategorijai. Taču jāsecina, ka iespaidīgāku zivju īpašnieki nav saņēmušies savu guvumu pieteikt konkursam. Tāpēc ārpus ieskaites palicis maijā noķertais 1,4 kilogramus smagais asaris un jūlijā gūtais 4,3 kilogramus smagais plaudis.

Veiksmīgākie makšķernieki tiks godināti 2013. gada 2. februārī Valmieras pagasta kultūras namā kopā ar „Burtnieku novada Sporta laureāts” balvu ieguvējiem. Konkursā varēja piedalīties visi makšķernieki, kuri saskaņā ar nolikumu "Par licencēto makšķerēšanu Burtnieka ezerā" iegādājušies derīgu licenci un kuri kā lomu ieguvuši jebkuras sugas lielu zivi Burtniekā.

Hobiji