Noslēgušās pirmās Valkas novada amatieru makšķerēšanas sacensības “Salaiņa loms” 5

Sestdien, 13. septembrī norisinājās amatieru makšķerēšanas sacensības “Salaiņa loms”. Rīts bija miglā tīts un ezeru tik pat kā neredzēja. Uz sacensību sākumu bija ieradušies 7 azartiski makšķernieki. Saņemot īsu, detalizētu drošības instrukciju un parakstot to, makšķernieki devās ezerā. 

Apbruņojušies ar makšķerēm un dažādiem mānekļiem, uzmanīgi sāka makšķerēt un pazuda biezajā miglā. Nepagāja ilgs laiks, kad visi sāka mosties un pie ezera jau veidojās rindas, jo cilvēki bija atbraukuši piedalīties un atpūsties kopā ar savām jaunajām atvasēm. 
Roberts Ziemiņš, kurš ir 7 gadus vecs, kā meta, tā pirmais izvilka asarīti.

 Zēnam neviltots prieks par lomu, līdz sacensību beigām jaunais sacensību dalībnieks noķēra 2 asarus (svars 135 grami). Bija arī mazāki makšķernieki - Emīls Ločmelis (3 gadi), kurš noķēra 1 asarīti (svars 40 grami). Paši jaunākie dalībnieki bija Paula Skudra un Rodrigo Birzgalis (2 gadus veci), kuri arī cītīgi piedalījās makšķerēšanas procesā. 

Kamēr visi makšķerēja, tikmēr zvārtavieši -  Evija Skudra, Aija Lūse un pagasta sporta organizators Mārtiņš Skudra rūpējās par makšķernieku vēderiem, vārot uz ugunskura zupu. Rodoties zupas smaržai, makšķernieki viens pēc otra sāka atgriezties krastā uz zivju svēršanu. 

Svēršanas process bija spraigs, jo neviens nezināja, ar kādām un cik lielām zivīm iznāks pēdējie dalībnieki. Kad visi bija ieradušies krastā, lomi bija nosvērti, dalībnieki un līdzjutēji devās nogaršot uz oglēm burbuļojošo zupu. Visapkārt palika kluss un varēja dzirdēt, kā šalc mežs, un kā visi izbauda garšīgo zupiņu. Katls tika iztukšots ātri. Paēduši un atvilkuši elpu, sacensību organizatori ķērās pie apbalvošanas. 

Pirmos apbalvoja pašus mazākos. Lai viņiem nākošgad labāk veiktos makšķerēšanā, tika dāvinātas “vabolītes” un konfektes. Nobeigumā tika sadalītas vietas pieaugušajiem. Pirmo vietu ieguva Jānis Harkins, otrajā vietā - Salvis Zelčs, trešo vietu ieguva Intars Birģelis.Lielākās zivs balvu saņēma Ingus Ločmelis ar svaru 574 grami.

Sacensības noslēdzās jaukā noskaņā. Mazie makšķernieki rotaļājās, kamēr pieaugušie runāja par ziemas copi, par kuru izrādīja ļoti lielu interesi, tikai esot jāizvēlas cits ezers.

Komentāri 5

Asaris

A, kur tad ir ''makšķernieki''?

pirms 6 gadiem, 2014.09.17 21:09

Zeperis

Fricits noķēris asarīti -baigais čalis .

pirms 6 gadiem, 2015.04.20 21:33

Hobiji