Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noteikts medījamo dzīvnieku skaits

Pirms jaunās medību sezonas Ziemeļvidzemes virsmežniecībā ir aprēķināts lielākais pieļaujamais nomedījamo dzīvnieku skaits.

 

Valsts meža dienesta darbinieki ik gadus veic uzskaiti un aprēķina limitēto medījamo dzīvnieku lielāko pieļaujamo nomedīšanas apjomu. Uzskaitītas tiek visas medījamo zīdītāju sugas.

 

 

"Šogad, līdzīgi, kā iepriekšējās medību sezonās, galveno medījamo dzīvnieku skaits turpina pieaugt vai to pieaugums ir apstājies, dažviet jau sasniedzot optimālo," skaidro Ziemeļvidzemes virsmežniecības Medību un ugunsapsardzības daļas vadītājs Jānis Ročāns.

 

Pavisam uz šā gada 31. martu Valkas rajonā uzskaitīti: 597 aļņi, 688 staltbrieži, 8452 stirnas, 2370 meža cūkas, 3354 bebri, 30 vilki un 90 lūši.

 

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, Valkas rajonā samazinājies aļņu skaits, toties palielinājies pārējo medījamo dzīvnieku skaits.

 

Beidzoties 2007./2008.g. medību sezonai, Ziemeļvidzemes virsmežniecībā apkopoti dati par nomedītajiem dzīvniekiem. Valkas rajonā ir nomedīti 116 aļņi, 30 staltbrieži, 1065 stirnas, 935 meža cūkas, 1006 bebri, astoņi lūši un neviena vilka.

 

Meža cūkasvairāk nekā gadu iepriekš nomedījuši Valkas rajona mednieki. Medību rezultātus negatīvi ietekmēja bezsniega ziema, kas medniekiem pirms medību uzsākšanas neļāva noteikt medījamo dzīvnieku atrašanās vietas.

 

2008./2009.g. medību sezonai tika noteikts šāds lielākais pieļaujamais nomedījamo dzīvnieku skaits: 122 aļņi, 45 staltbrieži, 1672 stirnas, 1540 meža cūkas un 1878 bebri.

Hobiji