Palsmanes mednieki izstādē izliek trofejas 2

Palsmanes pagasta mednieki pēc gandrīz 30 gadu pārtraukuma atjaunojuši tradīciju un aizvadītajā sestdienā sarīkoja sev, dzinējiem un ģimenes locekļiem balli pie klātiem galdiem. Savukārt plašāku sabiedrību viņi uzaicina uz medību trofeju izstādi.Biedrības “Palsmanes mednieku klubs” trofeju izstāde ir apskatāma līdz 6. martam Palsmanes kultūras nama lielajā zālē iestādes darba laikā.

Tajā izlikti ilgākā laikā Smiltenes novadā nomedīto vilku un lūšu galvaskausi un ādas, mežakuiļu ilkņi, staltbrieža, stirnāža un aļņa ragi, izbāzts mednis un rubenis. Vairākas no šām trofejām ir novērtētas ar zelta un sudraba medaļām. “Izstādē izlikām to, ko nav kauns citiem rādīt,” saka biedrības “Palsmanes mednieku klubs” valdes priekšsēdētājs Jānis Pērle.Viņam arī radās ideja pēc ilgāka pārtraukuma atkal sarīkot mednieku balli. 

Tā sestdien notika Palsmanes kultūras namā, un mednieki šim pasākumam gatavojās rūpīgi. Pat tika pasūtīti alus kausi ar Palsmanes mednieku kluba simboliku, ko mednieki saņēma katrs par saviem īpašajiem nopelniem.Lai sarīkotu gan balli, gan izstādi, ir vajadzīgs laiks un uzņēmība, taču pēc tam ir gandarījums, jo pasākums izdevās, atzīst J. Pērle. Tas esot tāpat, kā ar medībām un makšķerēšanu kad interesantākais ir pats process.

Palsmaniešiem jau ir plāni nākamās medību trofeju izstādes  sarīkot kopā ar kaimiņu pagastu medniekiem no Mēriem, Variņiem un Grundzāles.Palsmanes mednieku klubā šobrīd ir 24 biedri. 

Komentāri 2

Viktorija

Raksts bez komentāra. Paldies, Ziemeļlatvija!

pirms 7 gadiem, 2014.02.25 12:53

ragi

Dažam labam ragi krietni lieli!

Dažam tie ragi dikti lieli....

pirms 7 gadiem, 2014.02.25 14:03

Hobiji