PVD pērn konstatējis divus trakumsērgas gadījumus mājlopiem; meža zvēri nav slimojuši

Pagājušajā gadā, līdzīgi kā abus iepriekšējos gadus, Latvijā nav konstatēts neviens savvaļas dzīvnieku saslimšanas gadījums ar trakumsērgu, toties ir bijuši divi gadījumi, kad ar šo smago kaiti saslimuši divi mājdzīvnieki - suns un govs -, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere.

Meža dzīvnieku vidū saslimstība nav konstatēta, pateicoties regulārajām lapsu un jenotsuņu vakcinācijas kampaņām pret trakumsērgu. Patlaban PVD veic mednieku šogad nodoto lapsu un jenotsuņu izmeklēšanu. Plānots, ka tiks izmeklēti apmēram 1000 nomedītie dzīvnieki.

Tomēr pagājušajā gadā trakumsērga konstatēta diviem mājdzīvniekiem - sunim un govij -, tāpēc PVD atgādina, ka liela loma trakumsērgas izskaušanā ir arī mājas dzīvnieku, īpaši to, kas tiek turēti lauku sētās, vakcinācijai pret trakumsērgu. PVD pērn veiktās dzīvnieku novietņu pārbaudes liecina, ka ļoti bieži lauku sētu mazākie iemītnieki - suņi un kaķi - pret trakumsērgu nav vakcinēti.

Trakumsērgas apkarošana ir viena no Eiropas Savienības prioritātēm. PVD izstrādāto trakumsērgas apkarošanas programmu ir apstiprinājusi un līdzfinansē Eiropas Komisija.

PVD atgādina, ka trakumsērga ir bīstama, neārstējama, dzīvnieku un cilvēku veselību un dzīvību apdraudoša infekcijas slimība. Trakumsērgas rezervuārs dabā ir savvaļas dzīvnieki, galvenokārt lapsas un jenotsuņi. Mājdzīvnieki, visbiežāk suņi un kaķi, ar trakumsērgu inficējas pēc kontaktēšanās ar slimiem savvaļas dzīvniekiem. Vienīgais efektīvais trakumsērgas profilakses pasākums ir savlaicīga mājdzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu.

Savvaļas dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu PVD veic kopš 2005.gada, kad tika konstatēts 421 dzīvnieku saslimšanas gadījums ar trakumsērgu. Šogad šādi gadījumi ir bijuši divi.

Liela loma trakumsērgas izskaušanā ir mājas dzīvnieku, īpaši to mājas dzīvnieku, kas tiek turēti lauku sētās, vakcinācijai pret trakumsērgu. PVD pārbaudes liecina, ka katrā trešajā no pārbaudītajām dzīvnieku novietnēm saimnieki nebija vakcinējuši pret trakumsērgu suņus un kaķus.

Trakumsērgas apkarošana ir viena no Eiropas Savienības prioritātēm. PVD izstrādāto trakumsērgas apkarošanas programmu ir apstiprinājusi un līdzfinansē Eiropas Komisija.

Hobiji