Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Riskē, atrazdamies uz ledus

Pārgalvnieki, neapdomīgie, riskētāji - tās ir dažas no asociācijām, kas rodas prātā, redzot zemledus makšķerniekus sēžam uz nevienmērīgi aizsalušām ūdenstilpnēm laikā, kad termometra stabiņš ārā nokrities līdz nulle grādiem.

Makšķerē, lai remdētu apetīti un

uzlabotu veselību, atrodoties svaigā gaisā

Iepriekšējā nedēļas nogalē, kad ārā no ziemas ne miņas, uz Tiltleju ezera bija vērojami divi zemledus makšķernieki, kas nepievērsa īpašu uzmanību apkārt notiekošajam. Viens no makšķerniekiem piekrita sarunai ar „Ziemeļlatviju" un izstāstīja patiesos iemeslus, kāpēc šādā laikā sēž uz ledus.Vietējais iedzīvotājs Aleksandrs Terentjevs ar zemledus makšķerēšanu nodarbojas kopš ir pensionārs - teju 19 gadus.Vīrietis uzreiz piebilst, ka tiem, kas ledu nepārzina, te nav ko rādīties. Aleksandrs to pārzina, tāpēc labprāt pastāsta, ka vietā, kur šoreiz makšķerē ledus ir 8 - 10 centimetrus biezs. Viņaprāt, tas ir normāls ledus biezums, lai pa to droši varētu pārvietoties. „Ne katrā vietā ezers ir vienmērīgi aizsalis. Vietām ir tumšāks, tas nozīmē, ka apakšā plūst straumes," skaidro pensionārs.A. Terentjevs ar zemledus makšķerēšanu nodarbojas savas veselības uzlabošanas nolūkos un tāpēc, lai ietaupītu pensiju. „Šodien vairs nevaru atļauties veikalā nopirkt zivis. Krievu laikos bija labi, bet kas tagad notiek - mūsu Latvijā pie varas tikušas žņaudzējčūskas. 40 gadus šeit esmu nodzīvojis, bet tagad pat no mājām dzen laukā," saka Aleksandrs.Uz ledus A. Terentjevs manāms bieži, bet tas atkarīgs no laika apstākļiem. Makšķernieks stāsta, ka zivis ķer priekš ģimenes un kaķa. Šoreiz maisiņā saķertas ir mazās zivtiņas, kas domātas kaķim."Lielās ūdens svārstības dēļ, pašlaik lielās zivis neķeras un nākas iztikt ar to, kas ir," stāsta makšķernieks.Aleksandrs atzīst, ka nav no tiem bailīgākajiem cilvēkiem. Neskatoties uz to, ka savulaik trīs reizes ielūzis ledū un pats saviem spēkiem izglābies, tīkamo nodarbi nedomā mest pie malas. Tomēr, redzot kādu bērnu tuvojoties ledum, nekavējoties dzen to projām. "Viņi taču nepārzina ledu, un tas var slikti beigties," saka pieredzējušais zemledus makšķernieks.Sarunas beigās A. Terentjevs noteica, ka jaunībā smagi strādājis, bet šodienas valdība to neprot novērtēt un pret pensionāriem izturas slikti.

Hobiji