Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākas spiningošanas sezona

Šodien Latvijā oficiāli sākas spiningošanas sezona. Līdz 1.jūnijam, izņemot speciāli noteiktas ūdenskrātuves, spiningot drīkst no krasta, jo laivošanas sezona sākas jūnijā.

Spiningošanas aizliegums, kas noteikts no 15.marta līdz 30.aprīlim, ir saistīts ar līdaku nārsta laiku.

Atsevišķu privātu ūdenskrātuvju (dīķu un ezeru) īpašnieki, lai cīnītos ar pārāk strauju līdaku vairošanos, atļauj savās ūdenskrātuvēs spiningot jau agrāk.

Saskaņā ar makšķerēšanas noteikumiem lomā drīkst paturēt tikai piecas līdakas, kuru garums ir ne mazāks kā 50 centimetri.

No šodienas sākas makšķerēšanas sezona AS "Latvijas valsts meži" (LVM) apsaimniekotajos Kaņiera, Zebrus, Lielauces ezeros, Gulbja ezerā un Tērvetes ūdenskrātuvē. Sākot ar maija pirmo dienu, visos minētajos ezeros, izņemot Tērvetes ūdenskrātuvi, ir atļauta makšķerēšana no laivas. Lielākajā daļā Latvijas tas būs iespējama tikai no 1.jūnija.

LVM komunikācijas speciālists Ainārs Sedlenieks stāstīja, ka, līdzīgi kā citus gadus, arī šogad uzņēmums savās ūdenstilpnēs rīko konkursu par lielāko noķerto zivi, kas sākas 1.maijā un ilgst līdz 31.oktobrim.

Katrā ezerā tiek vērtēta vienas, konkrētas sugas zivis. Tērvetes ūdenskrātuvē vērtēs karpas, Lielauces ezerā - asarus, Kaņiera un Gulbja ezerā - līdakas. Sākot ar 1.jūniju, kad ir atļauta zandartu makšķerēšana, konkursam pievienosies arī ar šim zivīm izseni bagātais Zebrus ezers.

Uzņēmums katru gadu intensīvi papildina apsaimniekoto ezeru zivju krājumus, tieši tāpēc šajās vietās zivju netrūkst.

Arī SIA "Burtnieku ezera pārvalde" valdes priekšsēdētājs Rolands Rākins stāstīja, ka no 1.maija Burtnieku varēs spiningot, iegādājoties mēneša vai dienas licenci. Uzņēmums šopavasar piedāvā 500 mēneša licences, kas maksā 20 latus, un 1300 dienas licences, kas maksā piecus latus.

Hobiji