Šogad aļņu medības ir veiksmīgas 5

Šoruden veiksmīga aļņu medību sezona izvērtusies Strenču novada medniekiem.


Mednieku biedrības “Jērcēni” mednieks Jānis Ence stāsta, ka tik bagātīgs medījums ilgi nav bijis. “Pagājušajā svētdienā mūsu kolektīva medību platībās mednieki nomedīja trīs aļņus – vienu bulli, govi un teļu. Bulli izdevās nošaut kādam medniekam no Raunas puses, kurš bija atbraucis ciemos pie drauga no mūsu biedrības, bet abus pārējos aļņus nomedīja biedrības “Jērcēni” mednieki,” stāsta J. Ence.


Labu medījumu kolektīva biedriem izdevās iegūt arī pirms pusotras nedēļas – 19. oktobrī. Tad tika nomedīti divi aļņi. “Šie dzīvnieki ir ievērojami savairojušies. Ar to daļēji var izskaidrot veiksmi, kas nav gājusi secen medībās un ne tikai mūsu kolektīvam. Piemēram, Strenču kolektīva biedri nesen vienā dienā nomedīja četrus aļņus,” skaidro J. Ence.


Viņš piebilst, ka šie lielie dzīvnieki lielā skaitā apdraud jaunaudzes un nodara nopietnu kaitējumu mežam. Meža atjaunošanā ir paveikts liels darbs un būtu žēl, ja tas tiktu sapostīts. “Pašlaik aļņi jaunaudzes vēl neaiztiek, bet tas notiks pēc pirmā sniega. Tādēļ līdz tam ir svarīgi samazināt to skaitu. Arī Meža dienests šogad ir noteicis lielāku limitu aļņu medīšanai. Tas nozīmē, ka mūsu aplēses par to savairošanos bijušas pareizas,” apliecina mednieks.


 J. Ence kā zemnieks apsaimnieko arī daļu Sedas purva un atzīst, ka šoruden ļoti labi ķeras līdakas. Brīvdienās makšķernieku ir daudz un dažiem pat laimējies izvilkt sešu un astoņu kilogramus smagas līdakas.  

Komentāri 5

Ka ta.

Kas tur veiksmīgs? Liktenīgo alni, kuru mērs paķēra, nenošāva..

pirms 7 gadiem, 2013.10.31 11:32

lūk tā

Veiksmīgs ir tas, ka šie nomedītie aļņi uz ceļa vairs nerādīsies..

pirms 7 gadiem, 2013.10.31 17:55

Točno!

Medības veiksmīgas. Krauklis ar vienu nobliezis, persōnīgi ar domes A6.

pirms 7 gadiem, 2013.10.31 14:07

XXX

Bildē redzamais alnis nav no Latvijas mežiem...

pirms 7 gadiem, 2013.11.01 10:43

:)

Protams, jo medības taču bija veiksmīgas.

pirms 7 gadiem, 2013.11.01 12:20

Hobiji