Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šonedēļ Latvijas, tostarp Variņu, mežos atrastas 15 no ĀCM nobeigušās mežacūkas

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šonedēļ konstatējuši 15 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, aģentūra LETA uzzināja PVD.

Lielākais beigto dzīvnieku skaits - četras cūkas - konstatēts Tukuma novada Slampes pagastā. Divas beigtas mežacūkas atrastas Rēzeknes novada Kantiniekos un Dundagas novada Dundagas pagastā, bet pa vienai - Daugavpils novada Maļinovas pagastā, Smiltenes novada Variņu pagastā, Madonas novada Sarkaņu pagastā, Rēzeknes novada Ilzeskalna pagastā, Jēkabpils novada Dignājas pagastā, Rugāju novada Rugāju pagastā un Amatas novada Nītaures pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā mēris šogad konstatēts 893 dzīvniekam 68 novadu 218 pagastos, kā arī trijās pilsētās - Rēzeknē, Pļaviņās un nu arī Jūrmalā. Mājas cūkām mēris konstatēts vienā saimniecībā Vārkavas novadā un divās Gulbenes novadā, kur bija jāizkauj attiecīgi 50, 142 un 119 cūkas.

PVD atkārtoti aicina visus dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, lai tādējādi pasargātu dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtnē.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

Hobiji