Strenčos noslīkst makšķernieks 1

Pirmdienas vakarā Gaujas attekā Strenčos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Valkas brigādes darbinieki no ūdens izvilka noslīkušu zemledus makšķernieku.

 

Dienesta Valkas brigādes komandieris Andris Vējiņš informē, ka glābēji izsaukumu uz notikuma vietu saņēmuši pulksten 20.16.

 

"Kāds Strenču iedzīvotājs upes attekā pie Peldu ielas bija ieraudzījis cilvēka roku. Vispirms notikuma vietā ieradās Strenču ugunsdzēsēji un līdz slīkonim centās nokļūt, uz ledus novietojot kāpnes, bet tas neizdevās, jo sasalusī ūdens virskārta bija ļoti plāna. Ledus nebija biezāks par astoņiem centimetriem. Tad no Valkas palīgā atbrauca ūdenslīdēji, kuri noslīkušo izvilka no ūdens. Pagaidām nav zināms, kad tieši bija notikusi traģēdija," saka A. Vējiņš.

Strenču domes priekšsēdētāja Velga Graumane stāsta, ka noslīkušais ir 1955. gadā dzimušais strencēnietis Guntars Šļubovskis. Viņš strādājis SIA "Dolle". "Nezinu, kā var rīkoties tik neapdomīgi, kāpjot uz ledus, kad dabā ir atkusnis," saka V. Graumane.

Šajā laikā, kad gaisa temperatūra strauji mainās, būt piesardzīgiem uz ledus aicina arī A. Vējiņš. "Ledus kārtas biezums dažādās vietās ir atšķirīgs. Turklāt tagad, kad pieturas silts laiks, tas visbiežāk ir trausls un plāns. Būtu ļoti labi, ja zemledus makšķernieki, dodoties pēc zivīm, kaklā uzliktu irbulīšus, ar kuriem ielūšanas gadījumā var iecirsties ledū un palikt virs ūdens," saka A. Vējiņš.

Komentāri 1

dzenis

Tas nav gudrs-uz Gaujas un attekām var līst tikai ja -10 grādi pieturās ilgstoši.

pirms 12 gadiem, 2009.01.28 11:52

Hobiji