Turpina lenkt vilkus Bilskas pagasta mežos 1

Šodien Bilskas pagasta mežos pie Lobērģiem turpinās vilku lenkšana, kas sākās sestdien.
Plēsoņu medībās ir devušies Valkas mednieku biedrības “Iekari” mednieki. Kolektīva biedrs Oļģerts Pedraudzis stāsta, ka pagājušo sestdien viņa pārstāvētās biedrības medību teritorijā kolektīva vadītājs Roberts Miezītis atklāja piecu vilku pēdas un izsludināja pelēču lenkšanu.

 “Vilki, šķiet, mūsu medību platībās ir ienākuši no Vijciema mežiem. Svētdien sniga un putināja, tādēļ zvēru lenkšanu nācās pārtraukt, jo sniegs ātri aizklāja pēdas. Tie, kuri varēja izbrīvēt laiku, uz mežu devās šodien,” stāsta O. Pedraudzis.

Pagājušās nedēļas brīvdienās mednieki piedzīvoja situāciju, kas skaidri liecināja, ka pelēču joprojām mežos ir pietiekami daudz un tie apdraud pārējos savvaļas dzīvniekus. “Vilki bija sekojuši pa pēdām staltbriežiem un tie glābiņu bija meklējuši pie kādām lauku mājām. Vēl svētdien veselu pulku staltbriežu varēja manīt šo māju tuvumā. Acīmredzot dzīvnieki baidījās atgriezties mežā un sastapties ar vilkiem,” skaidro O. Pedraudzis.

“Ziemeļlatvija” jau informēja, ka oktobrī un februārī kolektīvu “Salainis”, “Iekari” un citu apkārtējo pagastu mednieku kopīgi rīkotajās medībās tika nomedīti seši vilki.

Komentāri 1

Hobiji