Usmas ezerā divu dienu laikā noslīkst divi makšķernieki; vienu izdevies izglābt

Usmas ezerā Ventspils rajonā divu dienu laikā noslīkuši divi makšķernieki, bet vienu izdevies izglābt, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka palīdze Inga Vetere.

Pēc viņas teiktā, pirmdien izglābtajam vīrietim ļoti paveicās, jo nelaimes brīdī glābēji bija turpat netālu ezerā, kur bija ieradušies meklēt svētdien noslīkušā makšķernieka mirstīgās atliekas. Traģiskie notikumi Usmas ezerā sākās svētdien īsi pirms plkst.16. VUGD no policijas saņēma ziņu, ka Usmas ezerā ir apgāzusies laiva, kurā bijis viens vīrietis. Ugunsdzēsēji ieradās notikuma vietā, taču jau sāka tumst, tādēļ meklēšanas darbi bija jāatliek uz pirmdienu.

Šorīt ap plkst.11 ugunsdzēsēji svētdien noslīkušo atrada. Kamēr glābēji atradās ezerā, viņi ievēroja, ka aptuveni vienu kilometru tālāk ezerā pēkšņi zem ūdens pazūd laiva. Glābēji nekavējoties devās palīgā, taču izglābt izdevās tikai vienu no diviem laivā bijušajiem vīriešiem.

Laivā bija divi makšķernieki, kuri, velkot tīklu, bija zaudējuši līdzsvaru un iegāzušies ūdenī. Izdevās glābt nedaudz vairāk nekā 40 gadus vecu vīrieti, bet aptuveni 70 gadus vecs makšķernieks noslīka.

Glābēji atgādina, ka, makšķerējot un citādi baudot atpūtu uz ūdens, vienmēr jālieto glābšanas veste.

Lai arī iestājies vēss laiks un peldsezona jau sen beigusies, oktobrī VUGD darbinieki no dažādām ūdenskrātuvēm izvilkuši četru cilvēku mirstīgās atliekas. VUGD pieļauj, ka noslīkušo skaits var būt vēl lielāks, ja cilvēks vienatnē ir bijis pie ūdeņiem un viņam nav tuvu radinieku, kas paziņotu par personas pazušanu vai konkrētu nelaimes gadījumu.

 

Hobiji