Uz Peipusu pēc zivīm varēs braukt vēl aprīlī

Zemledus makšķernieki prognozē, ka šogad uz Peipusu pēc zivīm varēs braukt pat aprīlī.

Blomēnietis Andris Āgaris tur pēdējo reizi bija pirms aptuveni nedēļas kopā ar dēlu Arni un stāsta, ka ledus Peipusā ir 50 līdz 60 centimetrus biezs. Līdzīgu ziemu ar tik biezu ledu, kas ilgi turas, viņš atceras sen atpakaļ, padomju laikā.


“Tagad gaidām, kad paliks siltāks un gan naktī, gan dienā būs plus grādi, un tikai tad plānojam atkal braukt uz Peipusu. Kad ir tik auksts, kā tagad, zivis ir mazaktīvas. Ķeras tikai tad, ja izdodas uziet lielāku baru,” stāsta A. Āgaris.


Dienā viņš izvilcis aptuveni sešus kilogramus asaru un raudas, izmantojot 0,14 milimetru auklu. Raudas blomēnietis piebarojis, āliņģī berot rīvmaizi, kas sajaukta ar samaltām saulespuķu sēklām.


“Braucot uz Peipusu, man galvenais nav liels zivju loms, bet gan atpūta. Uz ezera ir tik brīnišķīgs plašums, saule,” priecājas zemledus makšķernieks.


Kaut arī šis prieks nav lēts, A. Āgaris kopā ar dēlu uz Peipusu dodas jau gadiem ilgi un ar burānu iebrauc ezerā 15 kilometrus tālu.

Uz Peipusu zemledus makšķernieki parasti brauc pēc asariem, raudām, brekšiem un vēdzelēm. Vēdzelēm ir beidzies nārsta laiks un līdz ar to - arī šo zivju ķeršanas liegums Peipusā. Makšķernieki arī gaida, kad drīz sāks ķerties brekši.

Hobiji