Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas rajona mednieki pēdējos divos gados nav nomedījuši nevienu vilku

Šodien Latvijā sākās vilku medību sezona. Valkas rajona medniekiem tā pēdējos divus gadus nav bijusi veiksmīga.

 

Ziemeļvidzemes virsmežniecības inženieris Aigars Ennītis stāsta, ka rajonā ne pērn, ne aizpērn nav nomedīts neviens vilks.

 

"Tas nenozīmē, ka mūsu pusē šo zvēru nav. Vilki ir. Pēc pēdām esam konstatējuši, ka Sedas purvā vien klaiņo kādi astoņi. Atceros, ka pirms minētajiem diviem tukšajiem gadiem mednieki vienu vilku nošāva Saules mežu masīvos, bet otru - Zvārtavas mežos," stāsta A. Ennītis.

 

Viņš uzskata, ka iemesli neveiksmei ir dažādi. "Vilku medības prasa citu pieeju, tas ir darbietilpīgs process, kas prasa laiku, ievērojamu degvielas patēriņu un, protams, kāju izturību, jo vilks nestāv uz vietas. Šis dzīvnieks ir jālenc. Es pats pērn vienam vilkam aizšāvu garām un ar to medības beidzās," stāsta A. Ennītis.

 

Valsts meža dienesta preses sekretāre Selva Šulce informē, ka šogad valstī atļauts nomedīt 150 vilkus jeb par 20 vairāk nekā pērn. Medības ilgs līdz šī limita sasniegšanai, bet ne ilgāk par nākamā gada 31. martu.

 

Organizējot medības, jāievēro daži speciāli nosacījumi. Medību iesnieguma pieņemšanas brīdī mednieki jāinformē par izmantoto limita daļu. Par katru nomedīto vilku jāaizpilda akts.

 

 

Valsts meža dienesta Medību daļa jāinformē par katru nomedīto dzīvnieku un izsniegto medību atļauju vienas darba dienas laikā. Saņemot paziņojumu par 140 vilku nomedīšanu valstī, nekavējoties jāpārtrauc vilku medību pieteikumu pieņemšana bez saskaņošanas ar Meža dienesta Medību daļu.

Hobiji