Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vilku medības medniekiem jāsaskaņo ar VMD Medību daļu

Vilku medības medību kolektīviem ir jāsaskaņo ar Valsts Mežu dienesta (VMD) Medību daļu, jo līdz 14.februārim jau ir nomedīti 124 vilki, aģentūru LETA informēja VMD Medību daļas vadītāja vietnieks Jānis Ozoliņš.

Šosezon atļauts nomedīt 130 vilkus. Vilku medību sezona ilgst no 15.jūlija līdz VMD noteiktā nomedīšanas limita sasniegšanai, bet ne ilgāk par 31.martu. "Lai nepārsniegtu noteikto vilku medību limitu, medniekiem ir jāpaziņo mums, ka viņi medīs vilkus, lai mēs varētu kontrolēt, vai netiek pārsniegts nomedīto dzīvnieku skaits," stāstīja Ozoliņš.

Viņš informēja, ka Latvijas rietumos - Liepājas un Saldus rajonā pagājušajā gadā ir bijuši vairāki vilku uzbrukumi mājsaimniecībām. Februāra sākumā Jelgavas rajona Glūdas pagastā tika nomedīts ar trakumsērgu slims vilks. Šo iemeslu dēļ Latvijas rietumu daļā VMD atļaus līdz 31.martam papildus nomedīt 20 vilkus, lai regulētu vilku populāciju.

Kurzemē šogad nomedīta puse no visiem nomedīt atļautajiem vilkiem.

Pagājušajā medību sezonā nomedīti 114 vilki. Tādēļ, ka šo dzīvnieku populācija nav mainījusies, nav mainīti arī pieļaujamie medību limiti.

Pēc VMD datiem, Latvijā mīt aptuveni 600 vilku. Nosakot medību limitu, mērķis ir regulēt dzīvnieku skaitu, lai tie savairojoties nekaitētu pārējām dzīvnieku sugām un nenodarītu lielus zaudējumus zemnieku saimniecībām. VMD speciālisti secinājuši, ka pēdējos gados palielinās vilku skaits neapdzīvotās teritorijās.

 

Hobiji