Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vilkus nav intereses medīt

Pagājušās nedēļas beigās Latvijā nomedīti pēdējie seši vilki, kuru pietrūka līdz noteiktā limita sasniegšanai. Bija atļauts nošaut 130 vilkus, un nu tas izdarīts.

Tas nozīmē, ka vilku medību sezona patiesībā beigusies, kaut tai termiņš beidzas 31. martā. Diemžēl Valkas rajonā nav nomedīts neviens pelēcis. Ziemeļvidzemes virsmežniecības medību inženieris Aigars Ennītis stāsta, ka tā tas bija arī pērn. "Domāju, ka šo zvēru medībās mūsu mednieku kolektīvi nav īpaši ieinteresēti, jo vilki ir arī mūsu rajona mežos. Jā, protams, šogad sniega maz, tādēļ pēdas nevar redzēt, bet tā tas ir visur. Piemēram, līdzās Valmieras rajonā nomedīti septiņi vilki. Šīs medības prasa daudz laika un pacietības. Viens kolektīvs nespēj ilglaicīgi lenkt vilku. Turklāt tajā pašā laikā notiek meža cūku medības, kas ir izdevīgākas," skaidro A. Ennītis.Puse no limitā noteiktā vilku skaita ir nomedīta Kurzemē.

Hobiji