VUGD mācībās izmantotās vielas iespējams ietekmējušas zivju bojaēju 5

Jaunākie analīžu rezultāti netieši liecina par Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) mācībās izmantotās vielas iespējamu nopietnu ietekmi uz Ičas upes ekosistēmu, portālu Diena.lv informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM). Kaut VUGD norāda, ķīmiskās vielas mācību laikā upē netika laistas, VVD Rēzeknes nodaļā Dienai atklāj - dienesta rīcībā ir aculiecinieka sniegta informācija, ka mācībās izmantotās putas upē tomēr nokļuvušas.

VUGD joprojām nav sniedzis pilnīgu pieprasīto informāciju par notikušajām mācībām un tajās veiktajiem drošības pasākumiem, lai vidē nenonāktu kaitīgas vielas, portālam Diena.lv uzsver VVD Rēzeknes nodaļas direktore Ērika Ruskule.

Tā kā institūta BIOR veiktās analīzes neuzrādīja iespējamo piesārņojuma cēloni Ičas upē, VVD pieņēma lēmumu paplašināt izpētes laukumu, piesaistot Latvijas Hidroekolģijas institūtu. Atkārtoti analizējot VUGD mācībās izmantotās vielas iespējamo ietekmi, pirmie analīžu rezultāti liecina par ļoti augstu šīs vielas toksiskuma līmeni - testa organismi ūdens vidē gājuši bojā pie ļoti niecīgas koncentrācijas.

VVD atkāroti ir pieprasījis VUGD sniegt detalizētu informāciju par mācību norisi un to, kādi drošības pasākumi tika ievēroti, lai mācībās izmantotās ķīmiskās vielas nenonāktu vidē, kā arī par mācību vietas sakopšanu pēc mācību beigām.

VUGD Balvu nodaļa uz VVD pieprasījumu sniegt nepieciešamo informāciju par notikušajām mācībām, tai skaitā foto, video, kartogrāfiskos datus un citu informāciju, nav atbildējusi pietiekami detalizēti,  būtiskāko informāciju nesniedzot.

Kaut informēts par mācību norises vietu un scenāriju, tajās iesaistītajām transporta vienībām, personālu, kā arī to, kāda viela izmantota putu radīšanai un tās koncentrāciju (0,36 litri putu radītāja uz 5,6 litriem ūdens), joprojām nav atbildes - kāds ir kopējais mācībās izmantoto putu apjoms un vai tas potenciāli varēja radīt kaitējumu upes ekosistēmai.

VUGD paskaidrojumā norāda, ka mācībās izmantotās putas upē netika laistas, bet jebkādas citas ugunsdzēšamās vielas izmantotas netika.

Savukārt Ruskule portālam Diena.lv atklāj - vides dienesta rīcībā ir aculiecinieka informācija, ka putas Ičā tomēr nonākušas, un pašlaik tiek gaidīts paskaidrojums no VUGD. "Pēdas ir arī dabā. Ir redzama noplūdes vieta," saka Ruskule.

VVD norāda, ka joprojām tiek gaidīta detalizēta un pilnīga atbilde no VUGD, lai varētu salīdzināt vides dienesta aprēķinātos datus ar VUGD sniegto informāciju.


Komentāri 5

logiski tak

ja sis putas nebutu bistamas, pazarnieki negerbtos skafandra.

piedavaju VARAM, kontrdarbibu, ja VUGD apgalvo ka putas ir netoksiskas, lai galveno komandieri apputo, bet vins stav peldbikses vien.

pirms 7 gadiem, 2013.11.01 19:57

Šerifs

Vispār jau skafandrus nēsā tikai kosmiskie briesmoņi un vēl dzirdēts, ka kosmonauti ...)))
Tā kā mācības tiek organizētas, lai trennētos reālam notikumam reālā situācijā, tad mācībās tieši tāpat kā dzīvē ugunsdzēsēji darbojas speciālos aizsargtērpos, un tam nav pilnīgi nekāda sakara ar iespējamu putu toksiskumu!

pirms 7 gadiem, 2013.11.01 22:04

ja nav

kapec tiek vilkta gumija atbildejot VARAM? kas tas vispar par modi treneties pie upem un ezeriem?

lai izrok diki, norobezo to un pluncajas.

pirms 7 gadiem, 2013.11.02 03:51

Šerifs

ja nav- kā redzeju rakstā, VUGD ir atbildējis , ka putas upē NAV laistas. Ja VARAM ir tāds liecinieks, kas blandījies pa mācību vietu un tiešām redzējis un var pierādīt, ka VUGD melo, tad jātaisa dienesta pārbaude vai izmeklēšana... Domāju, ka tā tas arī notiek - Lai nu eksperiments peldbiksēs paliek nūdistu ziņā ! ))))

pirms 7 gadiem, 2013.11.02 10:54

Tā gan!

Upe sagandēta, zivis iznīcinātas, bet vainīgo nav. Latvijā viss pa vecam, tikai šeit tā var rīkoties.
Vai tad marsieši to pastrādāja?! Nav nevienas likumīgas institūcijas, kura bez "blatiem", korekti šo lietu izmeklētu.
Tā jau paies gads un iestāsies NOILGUMS, uz tās rēķina Latvijā dzīvo nesodīti ierēdņi un priekšnieki - bezatbildība pilnīgi visās jomās.

pirms 7 gadiem, 2013.11.05 09:26

Hobiji