Oficiāli atļaus iznīcināt kurmjus 5

Turpmāk kurmji tiks pielīdzināti kaitīgajiem grauzējiem, līdz ar to uz šiem dzīvniekiem vairs neattieksies Dzīvnieku aizsardzības likumā definētais aizliegums nogalināt dzīvniekus, paredz valdības pieņemtie grozījumi likumā.


Likuma grozījumi paredz, ka turpmāk aizliegums iznīcināt dzīvnieku attieksies ne tikai uz kaitīgajiem grauzējiem un kukaiņiem, bet arī uz kurmjiem.

Kā skaidroja Zemkopības ministrijas pārstāvji, grozījumi izstrādāti, lai ļautu lauksaimniekiem un dārzu īpašniekiem ar atļautiem līdzekļiem cīnīties pret kurmju nodarītajiem bojājumiem.

Jautājums par kurmjiem tika aktualizēts pērn vasarā, kad vairāki vides aizstāvji vērsās atbildīgajās iestādēs, aicinot vērtēt, vai netiek pieļauti likuma pārkāpumi, kurmjus spridzinot.

Tāpat grozījumi nosaka - lai veicinātu sabiedrības līdzdalību dzīvnieku aizsardzības un labturības jautājumu risināšanā, Zemkopības ministrijā tiks veidota Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvā padome.

Padomes sastāvā būs valsts pārvaldes iestāžu, zinātnisko iestāžu, dzīvnieku aizsardzības biedrību un nodibinājumu pārstāvji. Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes nolikums jāizstrādā un jāapstiprina valdībā līdz šā gada 1.oktobrim.

Likumprojekta tiesiskais regulējums attieksies uz dzīvnieku aizsardzības organizācijām, zinātniskajām institūcijām un jebkuru iedzīvotāju grupu.

Komentāri 5

aņa

Kažokus jaunā Ministre šūs?
Labāk žurkas-tās pārnesā slimības,un vēl bebrus!
Kurmītis -tas taču ir draugs!

pirms 7 gadiem, 2014.01.08 10:44

Ivandis

Ja vēl tie ļaudis saprastu, ka kurmja vienīgais noziegums ir alas un slieku apēšana, bet dārza postu nodara žurkas, kuras pateicoties daudzu saraktiem dīķiem vairojas bezjēgā. Tās jau neviens nenoķers, tik kurmīšus slaktēs.

pirms 7 gadiem, 2014.01.08 13:39

Lauciniece

Dažkārt pārdomas raisa fakts, vai kurmji uz piemājas saimniecībām "nemetas" tādēļ, ka apkārt ir apstrādāti lauki, kuros vairākas reizes augšanas sezonā tiek veikta miglošana, mēslošana, u.tml. Tur nevienu kurmi ne slieku neredz dzīvojam. Zeme kā izmirusi - cieta un tukša. Arī manā dārziņā dzīvojas kurmīši, bet nevienu kultūraugu tikpat kā nav iznīcinājuši. Tik ieej dārzā un kājas iegrimst kārtējā kurmju ejā. Drīzāk viņus interesē kukainīši, kas dzīvo dabiski ar kūtsmēsliem mēslotā zemē. Ja kas tiek nograuzts no apakšas, tad tur pie vainas ūdensžurkas, kuras netraucēti saimnieko kurmju izdzītajās alās. Nu pļavās gan, pavasaros jāņem rokā grābeklis un jālīdzina, ja negrib pļaut, ka zeme vien griežas, bet...arī viņi grib dzīvot. Nu skaisto mauriņu pļāvējiem gan kurmis varētu nepatikt, jo, kur gan to virspusē esošo zemi lai liek? Atpakaļ jau nevar sabērt...

pirms 7 gadiem, 2014.01.08 14:25

eva

Tikai un vienīgi ļaunums no viņiem,viss pagalms izarts un siltumnīcā visus tomātus vasarā izceļ!

pirms 7 gadiem, 2014.01.09 16:08

Hobiji