Dārzkopji uzloka piedurknes un pošas pavasara darbiem 1

Kopš strauji saplakušas sniega kupenas, pagalmos un mazdārziņos manāmi arvien vairāk ļaužu, garajā ziemā noilgojušies pēc pavasara darbiem. Strencēnietis Imants Dukurs drīz piķēs paša izaudzētos tomātu dēstus.

Dienā podiņi ir sanesti pensionāra privātmājas siltumnīcā, kur dēsti sildās pavasara saulītē. Gurķiem atvēlētā siltumnīca zemāk, dārza terasē, šobrīd vēl ir tukša. Tas drošībai, jau nu Gaujas ūdeņi atkal atplūst līdz dārzam, kā pērn, un appludina siltumnīcu un saimniecības ēku.

Krasta ielas privātmājas Strenčos, kur dzīvo arī I. Dukurs, atrodas tuvu Gaujai. Upe no ledus segas jau atbrīvojusies, tomēr ledus iešana augštecē vēl nav sākusies. Tomēr I. Dukurs šopavasar lielus plūdus neprognozē, jo zeme daudzviet ir atkususi. Tāpēc vairāk par ūdens iešanu Gaujā viņa domas aizņem dārza darbi.

17. martā iesētie tomāti podiņos pastiepušies pietiekami gari, lai ķertos pie piķēšanas. Pirmos tomātus I. Dukurs cer nogaršot jūlija vidū. Agrāk viņš tomātu un gurķu audzēšanai pievērsās nopietnāk, līdz secināja, ka siltumnīcas apsildīšana neatmaksājas.

Siltumnīcas apsildīt ir vērts tad, ja stādus audzē lielos apjomos kā tirgus preci, piekrīt smiltenietis Pēteris Vilks. Marta sākumā iesēto tomātu un gurķu stādus viņš jau ir izpiķējis, sastādījis kastītēs un podiņos un salicis apsildāmajās siltumnīcās. Pirmo tomātu ražu dārzkopis cer sagaidīt jūnija sākumā, bet gurķus - vēl ātrāk.

Komentāri 1

Rīdzinieks

Ak šie strādīgie pensionāri!Prieks skatīties! Būtu visi tādi!

pirms 10 gadiem, 2011.04.07 23:32

Novados