Dejo un gaida jaunus tērpus

Blomes pagasta senioru deju kolektīva "Papardes" vadītāja Ženija Daudziete stāsta, ka šis gads dejotājām ir veiksmīgs. Katru mēnesi kolektīvs kopā ar citām Smiltenes un Valkas novada senioru deju kopām dodas uz sadraudzības un jubilejas koncertiem.

Nesen dejotāji uzstājās Dikļos, bet 26. martā Blomes "Papardes", Smiltenes "Pīlādzītis", Smiltenes pagasta "Smiltesele", Vijciema "Vijolītes" un Palsmanes "Mežrozītes" aicinātas ciemos uz Trapeni, kur savu septiņu gadu jubileju atzīmēs vietējā senioru deju kopa "Bormanītis".

Ž. Daudzieti visvairāk priecē tas, ka jau vasarā "Papardes" dejotājas varēs uzstāties jaunos tērpos. "Tie taps, pateicoties veiksmīgi uzrakstītam Lauku atbalsta dienesta projektam par jaunu tērpu iegādi. Finansējums ir 1003 lati. Šobrīd pārrunājām ar dejotājām par auduma, toņu un modeļa piegriezuma izvēli. Jāsāk tik īstenot ieceres," teic kolektīva vadītāja.

Mārīte Nulle "Papardēs" dejo jau kopš otrā mēģinājuma, kas notika gandrīz pirms sešiem gadiem. "Vienmēr gribējās dejot, bet neradās tāda izdevība. Tagad esmu pateicīga par šo iespēju, jo mūsu kolektīvs ir vienkārši super, visas kustīgas, veselas, žirgtas un optimisma pilnas meitenes. Skrienam tik un dejojam, tajā brīdī enerģijas ir daudz," aizrautīgi stāsta M. Nulle.

Arī viņa ar nepacietību gaida, kad sāks īstenot projektu, jo ne vienmēr ir iespēja par saviem līdzekļiem iegādāties jaunus tērpus. "Dejošana ir dārgs prieks. Šobrīd esam nolēmušas, ka būs mums jauni kostīmi, ar pārējo ir grūtāk, jo idejas un gaumes ir dažādas. Jūs jau zināt, ka ar sievietēm nav viegli," saka dejotāja.

Jāpiebilst, kā šādu pašu projektu īsteno arī Smiltenes pagasta Eiropas deju kopa "Smiltesele".

Novados