Ēvelē atklāj rokdarbu izstādi

Ēvelietes izsenis bijušas čaklas un prasmīgas rokdarbnieces. To pierāda ikgadējā rokdarbu izstāde "Vairosim prieku!". To piektdien atklāja Ēveles bibliotēkā.

Iedvesmo pašiem rokās ņemt adatasIzstādes apmeklētāji redzēs, cik vietējo rokdarbnieču darinājumi - rotas, šalles, lakati, deķi, tērpi, somas, galda rotājumi - ir krāsaini, interesanti un daudzveidīgi. Tie sniedz iedvesmu pašiem ņemt rokās adāmadatas vai tamboradatu un mēģināt radīt kādu darbu. Ēveliešu progresu ievēroja arī Turnas rokdarbnieču pulciņa vadītāja Līvija Kreile, kura atzīst, ka darbi ir daudzveidīgi un interesanti. Viņa pieļauj, ja nākamgad izstādē būs vēl vairāk darbu, pietrūks vietas, kur tos izstādīt.

To, ka rokdarbu darināšana nav viegls darbs, apliecina tās sievas, kurām visu mūžu rokās ņirbējušas adatas, bet pie kājām tinušies krāsaini dzijas kamoli. Toties tas ir sirdij tīkams. A. Punkstiņa slavē gados cienījamās rokdarbnieces Silvijas Gavares veikumu - dzeltenu galdautu. Izstādē ar vairākiem smalkiem darbiem piedalās arī viņas mazmeita Agnese Timofejeva.

Piektdien nākot uz darbu, patīkamu pārsteigumu piedzīvoja bibliotēkas vadītāja Aelita Punkstiņa, pagalmā ieraugot kokā iekārtu meistarīgi darinātu putnu būri. To īpaši izstādei izgatavoja bijušas pagasta pārvaldes saimnieciskās daļas vadītājs Modris Valmiers.

Meitenēm nav lielas pacietībasĒveles pamatskolas mājturības skolotāja Ilze Kurte stāsta, ka viņai izstāžu apmeklēšana ir kā mazi svētki. Vērtējot savu skolnieču rokdarbus, viņa secina, ka tie diemžēl vairs nav tādi, kādus tos darināja bērni pirms vairākiem gadiem.

"Mūsdienu bērniem vairs nav tāda uzstādījuma - strādāt cītīgi un kārtīgi, nav arī vairs tik lielas pacietības. Stundās meitenes ar lielām mokām paveic darbiņus. Vairs reti sastopamas meitenes, kurām patīk rokdarbi," novērojusi skolotāja.

Viņa atzīst, ka meitu skološanā svarīgu lomu spēlē mammas un vecmāmiņas. To pierāda arī Agneses Timofejevas darbi, kura jau skolas laikā piedalījās valsts mēroga olimpiādē. Agneses vecmāmiņa Vecmāmiņa mazmeitai likusi strādāt ar smalkām adatām un smalkiem diegiem.

Izstādē ir pārstāvētas visu paaudžu rokdarbnieces. Te apskatāmass arī I. Kurtes darinātās rotas un šalle.

Izstāde būs atvērta līdz 1. maijam.

Novados