Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ēvelietes Laines Bodnieces rokdarbi apskatāmi Valkas bibliotēkā 2

Līdz maija beigām Valkas bibliotēkā apskatāma Ēveles pagasta iedzīvotājas Laines Bodnieces rokdarbu izstāde. Tai dots intriģējošs nosaukums "Meistarstiķu izrāde". Tur var aplūkot ne vien adījumus, tamborējumus un rotaļlietas, bet arī rotaslietas un floristikas darbus.

Valkas bibliotēkas vadītāja Ginta Dubrovska atklāj, ka bibliotēkā šāda izstāde notiek pirmo reizi. Interesanti, ka darbus iespējams arī iegādāties.

Idejas noskata internetā"Adīt sāku mācīties skolā, bet pirmās zeķes, kas bija jāada darbmācības stundā, uzmeistaroja vecmamma," smejas Laine. Viņa atceras, ka 8. klasē bija jānoada džemperis, bet ar to skolniece godam tikusi galā.

Kādu laiku pēc skolas beigšanas Laine neko nav darījusi, jo vienkārši veikalos nevarēja nopirkt dziju, bet pirms aptuveni desmit gadiem, kad parādījās pirmie specializētie veikali, tā lieta aizgājusi. Laine no skaistajām dzijām adījusi džemperus, bet no kamoliņiem - tamborējusi koraļļus. Šo ideju viņu noskatījusies internetā.

"Mani aizrauj zemūdens pasaule, bet mājās nav vietas akvārijam. Tamborējot koraļļus, iztēlojos, kādi tie izskatās zem ūdens," atklāj autore. Kolekcija nepārtraukti papildinās. Tā mājās stāv skapī, lai Laines mazā meitiņa Ronija to rotaļājoties nesapostītu.

Izstādē aplūkojami arī floristikas darbi. Apgūstot šīs prasmes, Lainei iepatikušies gliemežvāki. Tie izmantoti, apdarinot pulksteni, dekoratīvas pudeles un izgatavojot apsveikumus.

Pērles pasūta no Amerikas Laine ada no aprīļa līdz septembrim, bet pārējo laiku arī nesēž klēpī saliktām rokām. Ar rotu gatavošanu ēveliete sāka nodarboties pirms četriem gadiem, laikā, kad saslimusi ar angīnu. Lai nebūtu bezdarbībā jāguļ, sākusi vērt pērlītes.

Laine atklājusi, ka rotu izejmateriālu izdevīgāk un lētāk internetā pasūtināt no Amerikas, nevis iegādāties Latvijas veikalos. Rokdarbniece savus darinājumus vērtē visnotaļ stingri. Tie top, pārdomājot ikvienu sīkāko detaļu. Apskatot rotas, jāatzīst, tās ir gaumīgas un akurātas.

Laine atklāj, ka darbi top spontāni, pirmo reizi ieraugot dziju vai pērlītes. Ir arī gadījumi, kad kāds materiāls vairākus gadus stāv neaiztikts, un pēkšņi rodas iecere krāšņam darbam. Pēdējā gada darinājumi apskatāmi šajā izstādē.

Komentāri 2

Alise

Izstāde ir lieliska un Laines darbiņi iedvesmojoši! Esmu noskatījusi dažas idejas, ko mēģināšu īstenot. Lai pietiekami daudz radošā iedvesma!

pirms 10 gadiem, 2010.05.25 13:39

Novados