Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Floristi Valgā izrotā lietussargus

Valgas kultūras centrā norisinājās floristikas konkurss "Kaķpēdiņa". Pavisam kopā piedalījās 26 dalībnieki divās vecuma grupās, tostarp arī valcēnietes.

Dalībniekus vērtēja mākslinieki no Tallinas Inna Antsona un Argo Juske. Konkursā piedalījās ne tikai Valgas pamatskolas un ģimnāzijas audzēkņi, bet arī audzēkņi no citām apriņķa skolām, kā arī no Valkas mākslas skolas. Dalībniekiem divu stundu ietvaros bija jāizgatavo viens konkursa darbus - jāizrotā lietussargs. Tika vērtēta gan ideja un inovācija, gan darba precizitāte un izraudzītās tehnikas atbilstība mērķa īstenošanai.

"No Valkas mākslas skolas piedalījās trīs komandas - Simona Kalniņa un Karīna Karlauska, Elīna Sula un Līva Kreile, Elīna Bērziņa un Ērika Tomiņa. Audzēknes konkursam sagatavoja SIA "Elston" floristes Judīte Liepiņa, Inna Gaina un vadītāja Rudīte Grehova," stāsta Valkas mākslas skolas pedagoģe Daiga Soloveiko. Konkursā vecākajā grupā Valkas mākslas skolas audzēknes S. Kalniņa ar asistenti K. Karlausku ieguva 3. vietu.

Žūrija izteica atzinīgus vārdus par valcēniešu no igauņiem atšķirīgo sniegumu konkursā - par labu krāsu saskaņu, par pavasarīgo noskaņu, par smaržas burvību un sievišķīgumu, inovitātēm un ekstravagantumu. Mākslinieku ieteikums - turpināt pilnveidot tehnisko prasmes darbā ar dabas materiāliem.Konkursa noslēgumā varēja noklausīties koncertu.

Novados