Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iespaidus un redzēto vasaras ceļojumos stāsta un rāda saviem skolēniem

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas kolektīvs šoruden atzīmēs skolas 5. dzimšanas dienu. Līdz simtgadei tai vēl ļoti tālu, bet skolas vēsture un tradīcijas jau ir aizsāktas.

Pirms pieciem gadiem Swedbank Smiltenes filiāle Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolai dāvināja naudas summu. Skolas kolektīvs dāvanu nolēmis izmantot kopīgai ekskursijai. "Tā arī aizsākās mūsu jaukā vasaras tradīcija - ceļošana.

Pirmajā gadā apskatījām Igaunijas ūdenskritumus, tad Lietuvu, Prāgu, Pēterburgu," stāsta šā gada ekskursijas organizatore Anita Urbacāne. Šovasar smiltenieši kuplā skaitā devušies apskatīt Latgali.

Ceļojums uz Latgali apliecināja, ka nav jādodas nekur tālu, lai jūsmotu par skaisto. Un ekskursija skolas kolektīvam nebija tikai vietu apskate. Tā ļāva vienam otru iepazīt labāk, kā arī vēl vairāk saliedēja kolēģus, viņu ģimenes un pensionētos skolotājus.

"Cik daudz skaistu vietu un jauku, dzīvespriecīgu cilvēku! To apliecinās ikviens braucējs. Latgalē ir vietas, kur klusumā var baudīt dabu, vērot mierīgo Daugavas tecējumu, Aglonas bazilikas varenību un skaistumu, nobaudīt garšīgu maltīti, vietējo gatavotos atspirdzinošos dzērienus.

Braucienā pa Daugavu iztālē skatījām arī kaimiņzemi Batlkrieviju. Viesojāmies ārstniecības tēju audzētavā "Kurmīši". Vērojām, kā keramiķis Pauliņš mums izgatavoja 1. septembra ziedu vāzi," ar sajūsmu stāsta A. Urbacāne.

Kārtīgu jautrību visi piedzīvoja vakara maltītes laikā, kad katrs ekskursants iejutās aktiera vai dziedātāja lomā. "Tādu jautrību sen nebijām piedzīvojuši, tas bija īsts Latgales šovs," piebilst skolotāja.

"Kad rudenī sākam veidot braucēju sarakstu, vienmēr jāraizējas par to, vai pietiks braucēju, vai izvēlētais maršruts kolēģus apmierinās. Ar lielu prieku varu teikt, ka šīs bažas vienmēr izrādās veltīgas - kolēģi labprāt vēlas būt šajā kolektīvā arī vasaras periodā.

Braucēju loks ir paplašinājies ar draugiem, vecākiem un vecvecākiem, labprāt ekskursijās dodas līdzi pensionētie kolēģi," saka A. Urbacāne.

Viņas kolēģi papildina, ka ekskursiju laikā valda jautra atmosfēra, dziedot dziesmas, stāstot anekdotes un iepazīstoties tuvāk vienam ar otru. Skolā ir izveidojies kodols jeb "ticamo braucēju" kompānija, kuri jau pirms nākamā maršruta izvēles zina, ka atkal dosies ekskursijā.

"Pirmā piecgade aizvadīta, darīsim vēl daudz labus darbus, izkopsim un pilnveidosim mūsu aizsāktās tradīcijas un kopīgi veidosim mūsu skolas vēsturi. Mēs ticam, ka šīs labās savstarpējās attiecības ar skolēniem ir gluži kā ģimenē," pārliecināta A. Urbacāne.

Pēc ekskursijas kolektīvs sāks gatavoties skolas nozīmīgajai jubilejai un, protams, jaunajam mācību gadam.

Novados